reklama

Google představuje Android 12L, preview nadcházejícího Androidu 12.1 aktualizováno

Google představuje Android 12L, preview nadcházejícího Androidu 12.1 [aktualizováno]
2021-12-02T09:45:08+01:00
• 2. 12. 2021

Zdroj: Google

Aktualizováno 2. 12.

Zatím se připravuje veřejná beta verze Androidu 12L, ale již nyní je potvrzeno, že kromě podpory mobilů série Pixel bude novinka dostupná v rámci developer preview programu i pro tablet Lenovo Tab P12 Pro. Dle dostupných informací se nebude jednat o jediné zařízení mimo Pixely. Budeme si ale muset počkat na další detaily kolem dostupnosti.

Aktualizováno 5. 11.

Google nakonec zřejmě změnil názor a nový Android 12L zamíří i na mobily Pixel 3a a Pixel 3a XL. Co se týče ještě starších modelů Pixel 3 a Pixel 3 XL, tak jim oficiálně skončila podpora. Na druhou stranu Google přislíbil ještě jednu poslední aktualizaci pro tyto modely, která by měla být dostupná v prvním čtvrtletí příštího roku.

Aktualizováno 3. 11.

Google představil Android 12L, což je označení pro nadcházející Android 12.1. Ten by měl být dostupný zřejmě pro všechna zařízení, ale jeho zacílení je na tablety a ohebné mobily. V tuto chvíli je k dispozici preview verze, tedy varianta určená jen pro vývojáře. Příští měsíc se dočkáme veřejné beta verze. Pak budou ještě následovat dvě bety. Stabilní Android 12.1 bude uveden někdy v první polovině příštího roku, ale Google neposkytl nějaký bližší termín.

12L timeline 946x328x

Zdroj: Google

Beta verze navíc nebude dostupná pro všechna zařízení od Googlu. Konkrétně si ji budou moci nainstalovat majitelé těchto modelů:

  • Pixel 6 Pro
  • Pixel 6
  • Pixel 5a with 5G
  • Pixel 5
  • Pixel 4a (5G)
  • Pixel 4a
  • Pixel 4

Chybí zde Pixel 3a a 3a XL, ale není známo, proč je Google nezařadil do testování.

Původní článek 27. 10.

Sotva jsme se dočkali stabilní verze Androidu 12 a mnozí teprve čekají, až výrobce připraví aktualizace pro konkrétní mobily, tak Google představuje Android 12L, další verzi operačního systému. Nečekejte ale nějaké zásadní změny pro většinu zařízení.

Android 12 – které mobily mají dostupnou aktualizaci

Android 12L

Android 12L je jen označení rozpracované verze, která ve výsledku ponese označení Android 12.1. Google se u novinky soustřeďuje na zařízení s větším displejem, hlavně tedy ohebná zařízení. I proto pozměnil podobu systémových součástí a prvků, aby došlo k využití celé plochy, případně aby byl systém efektivnější.

Android 12L two pane notification shade 750x601x

Zdroj: Google

Dost novinek se týká právě vývojářů, přičemž Android 12L prvně zamíří do emulátorů, aby tvůrci aplikací mohli začít upravovat software. Google uvádí, že Android 12L, tedy Android 12.1 může zamířit na většinu mobilů, ale vzhledem k menším displejům nebude většina novinek a změn k dispozici.

Android 12L Material Design guidance 750x422x

Zdroj: Google

Android 12L by se měl dostat na smartphony Google Pixel v prosinci jako preview a případně beta verze. S největší pravděpodobností si Google přichystá novinky jen pro Pixely jako součást čtvrtletního balíčku, který si zvykl zasílat.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com, 9to5google.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim