Google Mapy pro desktopy testují nový způsob ukotvení lokality

Google Mapy pro desktopy testují nový způsob ukotvení lokality
2021-12-22T09:30:38+02:00
• 22. 12. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google Mapy se během svého fungování vypracovaly na jedny z nejpoužívanějších map, a to jak na desktopech, tak i na mobilních zařízeních. Nabízí totiž nepřeberné množství funkcí a díky obrovskému množství aktivních uživatelů také aktuální přehled o dopravní situaci na dopravních úsecích. Co se ale týká desktopové verze Google Map, ačkoliv zobrazení podrobností o vybrané lokalitě možné je, přepínání mezi více lokalitami již ne, tedy alespoň ne uživatelsky přívětivým způsobem. Google se tak rozhodl přidat novou funkci, která umožní připnout na spodní stranu obrazovky připnout více lokalit najednou a plynule mezi nimi přepínat.

„Dock to bottom“

Jak říká již název samotné funkce, její účel bude jasný. Pomocí nového tlačítka bude možné označit danou lokalitu a ukotvit ji na novou lištu na dně obrazovky. Ukotvení bude fungovat prakticky stejně jako například otevření nového okna v prohlížeči. Každá lokalita tak utvoří vlastní okno, poté bude možné mezi všemi jednoduše přepínat, právě jako mezi okny. Pro zavření jednotlivých oken bude sloužit malý křížek umístěný v rohu.

google maps dock to bottoms 1639399139 640x454x

Zdroj: XDA

Zajímá-li vás, jak je to s momentální dostupností funkce, prozatím probíhá pouze testování ve velmi ranné fázi. Není také jasné, zda novinka přistane i do aplikací pro smartphony a tablety, nebo zůstane exklusivní pouze pro Mapy na desktop v prohlížeči. Tak či tak, je dobré vidět, že Google pracuje i na takových drobnostech, jako je právě zobrazování více lokalit najednou a práce s nimi.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat