reklama

Amazon za Q3 2021 stále vede trh s chytrými reproduktory

Amazon za Q3 2021 stále vede trh s chytrými reproduktory
2021-12-23T11:30:46+02:00
• 23. 12. 2021

Amazon Echo Dot 3; Zdroj: Dotekománie

Chytrá domácnost se během poslední doby stala velmi populární záležitostí zejména díky ulehčení každodenního života a možnosti automatizace. Díky neustálému vývoji nového příslušenství ale dochází také ke zlevňování produktů, čímž se stává mnohem dostupnější. K chytré domácnosti také neodmyslitelně patří chytrý hlasový asistent, díky kterému lze veškeré spotřebiče ovládat pouhým hlasem. Mezi jakousi svatou trojici spadá Google Asistent, Siri od společnosti Apple a v neposlední řadě také Alexa od společnosti Amazon. A právě poslední zmíněná v čele s Amazonem dle prodejů ovládá trh s těmito chytrými reproduktory.

Alexa stále vládne trhu, Google Asistent dotahuje ztrátu

Podle dat společnosti Strategy Analytics za Q3 2021, tedy období červenec až září, Amazon prodal 10,4 milionů kusů chytrých reproduktorů, tedy o 100 tisíc kusů víc oproti stejnému období loňského roku. Na druhém místě se umístil Google s 8,1 miliony kusů, což je oproti 6,8 milionům kusů za loňské období výrazný nárůst. Třetí příčku obsadil u nás neznámý výrobce Baidu s 5,4 miliony prodaných kusů, zatímco Apple se se svými 4 miliony prodaných reproduktorů usadil až na místě 5. Společnost Apple ale zaznamenala největší růst prodeje, za stejné období loňského roku prodala pouze 2,1 milionu zařízení, letošní prodeje jsou tak o 92 % vyšší.

capture 20211222000730574 1820x743x

Zdroj: GSM Arena

Celkově se tak za toto období prodalo 39,3 milionů chytrých reproduktorů, přičemž ten úplně nejprodávanější patří Googlu. Pomyslné první místo neprodávanějšího chytrého reproduktoru patří Google Nest Mini, za ním se pak umístily značky Apple HomePod Mini a Amazon Echo Dot 4. Z daných statistik je tak jasně vidět, že uživatelé táhnou spíše menší zařízení. Prvenství Amazonu je pak podle nás zapříčiněno zejména představením nové generace reproduktorů Echo 4 a Echo Dot 4, díky čemuž výrazně klesla cena starší, ale stále velmi dobré 3. generace reproduktorů Echo.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat