reklama

Google Mapy nabídnou ekologickou trasu pro navigování

Google Mapy nabídnou ekologickou trasu pro navigování
2021-10-08T13:30:35+01:00
• 8. 10. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google před několika měsíci oznámil, že se chystá aktualizace pro samotnou navigaci. Zatím se nabízely nejkratší nebo nejrychlejší trasy, případně jste si mohli ještě zvolit, jestli se má jet po placených silnicích, nebo ne. Novinka se zaměřuje na nabídnutí ekologické trasy, tedy takové, v rámci které spotřebujete co nejméně paliva.

Google Mapy obohacujĂ­ informace o trase

Ekologická trasa

K určení trasy s nejnižší spotřebou Google využívá umělou inteligenci a nasbíraná data, a to i od vládních organizací. Nyní jsme se konečně dočkali oficiálního začátku spuštění služby. Jak asi tušíte, první se dočkají uživatelé aplikace pro Android a iOS v USA. Google ale současně slibuje, že funkce bude dostupná v Evropě během roku 2022.

ezgif 3 5af752cc74a2 600x338x

Zdroj: Google

Google uvádí, že funkce má potenciál snížení emisí uhlíku o milion tun. K tomu dodává, že jakoby bylo odstraněno ze silnic 200 000 aut. Samotná ekologičtější trasa je vždy zvýrazněna zeleným lístečkem. Je tedy pravděpodobné, že uživatelé budou více volit takové trasy. Bude zajímavé sledovat, jaké bude hodnocení novinky v širším měřítku.

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim