Výkonná nabíječka YENKEE YAC2065 s technologií GaN a výkonem až 65 W recenze

Výkonná nabíječka YENKEE YAC2065 s technologií GaN a výkonem až 65 W [recenze]
2021-09-25T15:00:16+02:00
• 25. 9. 2021

Zdroj: Dotekomanie

3

Před nedávnem jsme vám přinesli informaci o uvedení novinky – nabíječky YENKEE YAC2065 na trh. Nabíječku jsme si mohli v praxi otestovat, abychom zjistili, zdali je opravdu takovým praktickým a výkonným pomocníkem.

Nabíječka YENKEE YAC2065 s revoluční technologií GaN

Nabíječku jsme do redakce obdrželi v originálním balení. Kromě samotného nabíjecího adaptéru v balení nic jiného nehledejme. Pokud tedy budeme chtít adaptér naplno využít, bude nutné si dodatečně ještě dokoupit příslušné kabely. Nabíječka nabízí celkem tři výstupní porty. Mezi ně patří jeden USB-A port a dva porty typu USB-C. Nabíječka podporuje technologii Quick Charge, s výkonem až 65 W. S parametry, které nabíječka nabízí je předurčena i pro nabíjen notebooků.

Váha, kompaktnost, rozměry

Nabíječka Yenkee YAC2065 je skvělým pomocníkem na cesty, a to především díky výkonu a jejím kompaktním rozměrům. Její vynikající vlastnosti zajišťuje použití revoluční technologie GaN (Gallium Nitride). Technologie GaN za použití nitridu galitého nahrazuje stávající polovodiče z křemíku. GaN technologie přináší hned několik výhod. Díky omezení nutnosti použití většího množství součástí uvnitř nabíječky je tak výrazně zredukována jejich hmotnost. Použitý materiál dále umožňuje oproti křemíku přenášet mnohem vyšší napětí s ještě lepší efektivitou, díky čemuž jsou nabíječky úspornější a méně se zahřívají.

IMG 0198 4032x3024x 1

Zdroj: Dotekomanie

Nabíječku díky kompaktním rozměrům (72,5 x 36,5 x 31,5 mm) a nízké váze (122 g) pohodlně zabalíme na cesty, aniž by nám zabrala příliš mnoho místa. Nabíječka je dodávána v bílém barevném provedení, její tělo je vyrobeno z odolného plastu, který její konstrukci činí celkově bytelnou.

V praxi jsme byli zvědaví především na to, jak rychle dokáže nabíječka nabít náš pracovní nástroj – notebook Dell Latitude 5480, který je osazen baterií s kapacitou 68 Wh. Hned na začátku je nutné uvést, že k tomu, aby bylo možné notebook nabíjet nabíječkou Yenkee, je zapotřebí zakoupit adekvátní kabel. V našem případě se jednalo o kabel, který je vybaven oboustranným USB-C rozhraním.

IMG 0201 4032x3024x

Zdroj: Dotekomanie

Ačkoliv jsme měli k dispozici několik kabelů tohoto typu, ne všechny byly dostatečně kvalitní pro to, aby nabíjení fungovalo. Méně kvalitní kabely, které mají nekvalitní propojení vnitřních vodičů a také jsou vyrobeny z nekvalitního materiálu, dobrou službu neodvedou a k nabíjení takového zařízení, jako je notebook, nejsou vůbec vhodné. Proto doporučujeme koupit kvalitní, značkový kabel. Z celkem tří kabelů tohoto typu, které jsme měli k dispozici, fungoval pouze jeden z nich.

Technické specifikace

Navzdory malému tělu nabíječky produkt nabízí výkon, který v praxi potěší. Nabíječka nabízí celkem tři výstupní porty, jeden USB-A a pak dva USB-C porty. Výstupní napětí je AC 100 – 240 V, výstupní frekvence 50/60 Hz, výstupní proud 3,0 – 5,0 A a výstupní výkon až 65 W.

IMG 0199 4032x3024x

Zdroj: Dotekomanie

Pokud použijeme pro nabíjení souběžně dva USB-C porty, získáme maximální výkon 63 W s tím, že první port USB-C1 nabídne výkon 45 W a druhý port USB-C2 pak 18 W. Pokud použijeme v kombinaci porty USB-C1 nebo USB-C2 a port USB-A, dostáváme se opět na maximální výkon 65 W, kdy USB-C port nabídne výkon 45 W a USB-A port 18 W. Pokud bychom chtěli nabíjet ze všech tří portů najednou, dostáváme se na celkový výkon 60 W, který se rozloží mezi USB-C1 a USB-C2 na 45 W a USB-A port nabídne výkon 15 W.

Rychlost nabíjení

Oproti nabíjení notebooku běžnou nabíječkou, dodávanou výrobce zařízení, má na první pohled toto řešení jednu vadu. Tou je běžná délka USB-C kabelu, která obvykle činí 0,5 metru. Pro pohodlné připojení a nabíjení notebooku doporučujeme zakoupit kvalitní oboustranný USB-C kabel v délce ideálně 2 metry. U běžných prodejců spotřební elektroniky je nabídka poměrně pestrá. Kvalitní oboustranný USB-C kabel v délce 2 metry zakoupíte v ceně kolem 500 Kč.

Náš vybitý notebook jsme následně připojili přes nabíječku Yenkee do sítě a z nulové kapacity baterie jsme jej nechali nabít do kapacity plné. Doba nabíjení s nabíječkou Yenkee trvala zhruba 2 hodiny a 51 minut. Díky podpoře nabíjecí technologie Quick Charge nabíječka velmi rychle nabije i vaše mobilní zařízení, které tuto technologii podporují. Díky nabíječce Yenkee je možné nabíjet až dvě zařízení najednou.

IMG 0200 4032x3024x

Zdroj: Dotekomanie

Hodnocení

Nabíječka Yenkee YAC2065 nás velmi mile překvapila. Pokud potřebujete pomocníka, který rychle nabije všechna vaše mobilní zařízení, pak je tou správnou volbou. Nabíječka díky revoluční technologii GaN nabíjí opravdu rychle a také se nepřehřívá, jako jiné nabíjecí adaptéry. Díky dostatečné portové výbavě můžeme nabíjet notebook a přitom ještě další zařízení společně najednou. Nabíječka je vyrobena z odolného a velmi bytelného pevného těla, což z ní činí opravdu kvalitní produkt, který by měl v praxi něco vydržet. Pokud tedy hledáte spolehlivého pomocníka nejen na cesty, pak můžeme nabíječku Yenkee YAC2065 vřele doporučit. Za maloobchodní cenu  1 499 Kč se jedná o opravdu kvalitní produkt.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Vasek Zlotorovic

26. 9. 2021, 14:53

Recenze úplně o nicem. To, ze je to „opravdu kvalitni“ nabijecka pan redaktor/recenzent zjistuje podle obalu, stale plka o kvalitnich kabelech za 500,-, ale aby vysvetlil co je a neni spolehlivy kabel z hlediska elektrických vlastností se nedockame. Zrejme to nevi ani on. Jako vrchol je „mereni vykonu“ dle doby nabiti nejakeho notebooku… Spise to vypada, ze pan redaktor dostal za napsani toho slintu tu osmatanou nabijecku jako honorář, tak proto je kvalitni ????????????

Když si pán plete vstupní napětí a frekvenci s výstupním, raději bych mu nic elektrického nesvěřoval. 😆

„Výstupní napětí je AC 100 – 240 V, výstupní frekvence 50/60 Hz“ – to bych tedy rád viděl. Chudák mobil. 🤣

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat