reklama

Globální trh s chytrými hodinkami meziročně vzrostl, Apple stále vládne

Globální trh s chytrými hodinkami meziročně vzrostl, Apple stále vládne
2021-09-01T16:30:30+01:00
• 1. 9. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Chytré hodinky jsou dnes již naprosto běžnou záležitostí, bez které si mnoho uživatelů již nedokáže představit svůj běžný den. Kromě běžných funkcí, jako je měření tepové frekvence, spánku či sportovních aktivit, lze s hodinkami také provádět bezkontaktní platby nebo odpovídat na zprávy. Společnost Counterpoint nyní zveřejňuje statistiky prodejů smartphonů, TWS sluchátek a zejména pak také chytrých hodinek za druhé čtvrtletí tohoto roku.

Trh s chytrými hodinkami roste, Apple je stále na špici

Jak dává vědět zpráva Counterpoint, během Q2 2021 globální trh s chytrými hodinkami vzrostl o 27 %, tedy o více než čtvrtinu. Fanoušky mobilních technologií jistě příliš nepřekvapí, že trh jednoznačně ovládly Apple Watch od společnosti Apple s 28% podílem trhu, ostatní výrobce tak nechává hodně za sebou. Druhou příčku v prodejnosti obsadil čínský Huawei s podílem 9,3 %, těsně za ním se pak umístil Samsung se 7,6% podílem. Jako další se umístil výrobce imoo s 6 % a také Garmin s 5,8 %. Ostatní společnosti se poté dělí o zbytek trhu.

Global Smartwatch Shipments Q2 2021 975x602x

Zdroj: fonearena

Zpráva také jasně vykazuje meziroční růsty jednotlivých výrobců, přičemž Samsung navýšil své prodeje o 43 %. Největšího růstu se však dočkal Garmin, jehož hodinek se prodalo o 62 % více než ve stejném období předešlého roku. Kromě růstu jednotlivých výrobců zpráva také ukazuje nárůst prodejů levných hodinek s cenovkou pod 100 dolarů. Ty se nově prodávají o 547 % více. Na závěr společnost Counterpoint zmiňuje také milník, který překonala společnost Apple. Uživatelská základna Apple Watch totiž v tomto období přesáhla 100 milionů uživatelů.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat