reklama

Netflix koketuje s hrami na Androidu

Netflix koketuje s hrami na Androidu
2021-08-28T18:00:45+02:00
• 28. 8. 2021

Zdroj: Netflix

Netflix je poměrně významnou streamovací službou, kde najdete filmy, seriály a nejrůznější show, i vlastní výroby. S trochou nadsázky můžeme říci, že právě Netflix započal revoluci ve sledování takového obsahu za měsíční poplatek. Firmy se ale poohlíží i po dalším obsahu. V poslední době se zabývá hrami a testuje nejrůznější možnosti. Tentokrát zde máme test v androidií aplikaci.

Netflix a hry

Když se objevily první informace o hrách u Netflixu, mnoho uživatelů si představovalo, že se dočkáme možnosti streamování. Tedy takovou konkurenci pro Google Stadia, Amazon Luna, Nvidia GeForce Now, Sony PlayStation Now a další. Nakonec zde máme zcela odlišný koncept.

Netflix začíná v Polsku testovat novou sekci v aplikaci pro Android, která v tuto chvíli láká na dvě hry – Stranger Things 1984 a Stranger Things 3. Po kliknutí na jeden z těchto titulů se nedostane uživatel hned do hry. Místo toho je přesměrován do Obchodu Play, odkud si ji může stáhnout. Následně se musí ve hře přihlásit se svým Netflix účtem. Hry jsou tedy spojeny s předplatným a nejsou dostupné i pro neplatící.

E9uP0sYVIAMM VA 1920x1080x

Zdroj: Netflix

T aplikace Netlfix následně jdou spustit, ale hra neběží přímo v aplikaci. Dočkali jsme se tedy testu, kdy nativní aplikace funguje jen jako rozcestník a hry jsou zamknuty na uživatelské účty. Tiskový mluvčí společnosti Netflix dodává, že se jedná o rané stádium vývoje. Není tak jasné, jestli tento koncept neprojde zásadními změnami.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim