reklama

Netflix zavádí do své nabídky hry aktualizováno

Netflix zavádí do své nabídky hry [aktualizováno]
2021-11-02T19:30:45+01:00
• 2. 11. 2021

Zdroj: Netflix

1

Aktualizováno 2. 11.

Před pár měsíci začala společnost Netflix testovat zařazení her do své nabídky u aplikací pro smartphony. Testování je u konce a společnost oficiálně oznamuje globální dostupnost, což se týká i České republiky. Konkrétně od 3. listopadu se objeví v aplikaci pro Android nová nabídka pro předplatitele, která bude obsahovat hry. Konkrétně bude k dispozici 5 titulů:

  • Stranger Things: 1984 (dostupnĂ© takĂ© v ÄŤeštinÄ›)
  • Stranger Things: The Game (dostupnĂ© takĂ© v ÄŤeštinÄ›)
  • Card Blast
  • Shooting Hoops
  • Teeter Up

Hry jsou dostupné jen pro uživatele starších 12 let a nebudou součástí dětských profilů. Nebude dlouho trvat a dočkají se i majitelé iOS zařízení. Postupně máme očekávat další tituly.

Netflix Gaming 02 1920x1080x

Zdroj: Netflix

Původní článek 28. 8.

Netflix je poměrně významnou streamovací službou, kde najdete filmy, seriály a nejrůznější show, i vlastní výroby. S trochou nadsázky můžeme říci, že právě Netflix započal revoluci ve sledování takového obsahu za měsíční poplatek. Firmy se ale poohlíží i po dalším obsahu. V poslední době se zabývá hrami a testuje nejrůznější možnosti. Tentokrát zde máme test v androidií aplikaci.

Netflix a hry

Když se objevily první informace o hrách u Netflixu, mnoho uživatelů si představovalo, že se dočkáme možnosti streamování. Tedy takovou konkurenci pro Google Stadia, Amazon Luna, Nvidia GeForce Now, Sony PlayStation Now a další. Nakonec zde máme zcela odlišný koncept.

Netflix zaÄŤĂ­ná v Polsku testovat novou sekci v aplikaci pro Android, která v tuto chvĂ­li láká na dvÄ› hry – Stranger Things 1984 a Stranger Things 3. Po kliknutĂ­ na jeden z tÄ›chto titulĹŻ se nedostane uĹľivatel hned do hry. MĂ­sto toho je pĹ™esmÄ›rován do Obchodu Play, odkud si ji mĹŻĹľe stáhnout. NáslednÄ› se musĂ­ ve hĹ™e pĹ™ihlásit se svĂ˝m Netflix účtem. Hry jsou tedy spojeny s pĹ™edplatnĂ˝m a nejsou dostupnĂ© i pro neplatĂ­cĂ­.

E9uP0sYVIAMM VA 1920x1080x

Zdroj: Netflix

T aplikace Netlfix následně jdou spustit, ale hra neběží přímo v aplikaci. Dočkali jsme se tedy testu, kdy nativní aplikace funguje jen jako rozcestník a hry jsou zamknuty na uživatelské účty. Tiskový mluvčí společnosti Netflix dodává, že se jedná o rané stádium vývoje. Není tak jasné, jestli tento koncept neprojde zásadními změnami.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Karel ÄŚapka

VIP 4. 11. 2021, 0:52
Android aplikace

Tak hry se dnes neobjevily…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim