reklama

Microsoft končí podporu svých aplikací pro Chrome OS

Microsoft končí podporu svých aplikací pro Chrome OS
2021-08-29T13:30:31+02:00
• 29. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Chrome OS si vydobyl své postavení na současném trhu, zejména ve školství. Jednoduchý cloudový systém nevyžadující příliš silný hardware prostě oslovil běžné uživatele. Dnes je možné na Chrome OS hrát i hry, a dokonce i ty nejlepší (s využitím streamovací služby, jako je třeba Google Stadia). Jednou z největších výhod Chrome OS je podpora Android aplikací, ale asi se tato strategie nehodí Microsoftu, jak ukazují poslední novinky.

Office a Outlook

Díky možnosti instalace Android aplikací na Chrome OS zařízení mohli uživatelé používat Office a Outlook. Microsoft je nabízí více méně zdarma, pokud je tedy nepoužíváte na zařízeních s úhlopříčkou překračující 10,1 palců. Pak je nutné mít předplatné Microsoft 365, abyste mohli soubory upravovat.

Uživatelům, kteří používají androidí verze na Chrome OS se začalo objevovat varování, že aplikace již nejsou na tomto systému podporovány a nebudou vydávány nové aktualizace. Je zde i možnost instalace přes APK (AAB), ale dá se očekávat, že dojde k nějaké limitaci, aby novinka nešla jen tak obejít.

Windows 10

Zdroj: Microsoft

Microsoft nabádá uživatele, aby používali webové verze. Ty ale nemají úplně stejnou nabídku funkcí. Například poklikáním na dokument nedojde k otevření ve webové verzi Office. Takže uživatelská zkušenost může být trochu odlišná a komplikovanější. Pokud tedy vlastníte Chromebook, budete si muset zvyknout na webové varianty Outlook a Office.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat