reklama

Google Disk konečně nabídne blokování uživatelů

Google Disk konečně nabídne blokování uživatelů
2021-07-26T19:30:24+02:00
• 26. 7. 2021

Zdroj: Google

Google Disk nabízí poměrně jednoduché cloudové úložiště, kde se nabízí i možnosti pro vytváření, editování a prohlížení souborů. Kromě toho je silnou součástí i možnost sdílení. U něj můžete nastavit, jestli druhá strana může jen prohlížet soubory nebo je i upravovat. Dost funkcí směřuje také na kolaborativní způsob práce. Stejně jako jiná služba musí Google bojovat se spamem, ale až nyní přidává dost podstatnou funkci.

Blokování uživatelů

Základní rozhraní služby Google Disk nabízí sekci Sdíleno se mnou. Zde jsou všechny soubory, které byly s vámi sdíleny. Bohužel samotná funkce sdílení nahrává i takovým uživatelům, od kterých je samotný obsah nežádoucí, obtěžující nebo jde jednoduše o spam. Zatím jste mohli soubory odebrat, ale to nijak nezabránilo, aby s vámi nesdílel další soubory.

To se nově mění, jelikož Google přidává jednoduchou a dost podstatnou funkci. Nově můžete konkrétního uživatele zablokovat. Nová funkce se ukrývá v kontextové nabídce, když kliknete v sekci Sdíleno se mnou na konkrétní soubor nebo složku. Zde se nově objeví možnost Zablokovat „a konkrétní e-mailová adresa“.

Blocking an individual from future sharingmax 2800x2800 2800x1576x

Zdroj: Google

Takový uživatel již nebude mít možnost cokoliv s vámi sdílet. Google dodává, že funkce se objeví u všech uživatelů v dohledné době. Zatím ale není jasné, jestli bude možné odblokovat uživatele, nebo bude k dispozici sekce všech blokovaných.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat