reklama

Spotify Greenroom bude samostatná aplikace

Spotify Greenroom bude samostatná aplikace
2021-05-02T15:00:10+01:00
• 2. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vždy, když se objeví úspěšná aplikace nebo služba, objeví se zájemci, kteří ji chtějí integrovat do svého portfolia. Případně podobná funkcionalita se začne objevovat ostatních služeb. Větší adopce nějaké funkce se například odehrála u dočasných příběhů, tzv. Stories. Aktuálně se tak děje u živých audio chatů. Spotify nechce stát stránou a brzy se dočkáme Spotify Greenroom.

Spotify bude konkurovat Clubhouse

Spotify Greenroom

O novince promluvil Daniel Ek, CEO společnosti Spotify. Ve své podstatě se nebude jednat o zcela novou aplikaci či službu. V březnu Spotify koupilo vývojářskou společnost Betty Labs stojící za aplikací Locker Room, která je dostupná jen pro iOS.

Locker Room je tak trochu konkurencí pro Clubhouse, ale zaměřuje se na sportovní fanoušky. Spotify dá aplikaci nový název Spotify Greenroom a bude sloužit jen pro živé audio chaty. Zřejmě se dočkáme i nového designu a rozšíření na platformu Android.

230x0w 2 230x498x 230x0w 230x498x 230x0w 1 230x498x

Locker Room; Zdroj: Betty Labs

Daniel Ek považuje takovou funkcionalitu za nutnost a zřejmě bude dostupná u každé služby, která bude chtít uspět mezi fanoušky. Sice se brzy dočkáme konkurence od Facebooku a svou konkurenci mají služby jako Twitter a Instagram, tak Spotify má lepší portfolio díky svým aktivitám v oblasti podcastů. Může tedy nalákat více uživatelů.

Spotify představilo předplatné pro podcasty

Do konce roku tady budeme mít hodně podobných funkcí u různých služeb. Můžeme očekávat rychlejší vývoj a lákání na exkluzivnější obsah. Je dost pravděpodobné, že služba Clubhouse zažije těžké časy. Otázkou je, jestli se ji nepokusí koupit konkurence pro urychlení vývoje.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim