reklama

Threadit je nová experimentální služba od Googlu aktualizováno

Threadit je nová experimentální služba od Googlu [aktualizováno]
2021-04-19T20:50:01+02:00
• 19. 4. 2021

Threadit; Zdroj: Google

Aktualizováno 19. 4.

Před týdnem jsme vás informovali o novince Threadit od Googlu. Předpokládali jsme, že se dostupnosti v našich končinách dočkáme za několik měsíců, pokud vůbec. Dnes nás společnost informovala, že Threadit služba je dostupná mimo jiné v celé Evropě, tedy i v České republice. Pokud si ji chcete vyzkoušet, stačí navštívit web threadit.app.

Původní článek 11. 4.

I v této době je nutné občas vytvořit návod nebo předat informace lidem okolo, kolegům, případně zveřejnil nějaký návod nebo vysvětlení. Pokud není možnost video konference, tak je nutné buď napsat rozsáhlejší text. Kolikrát je jednodušší nahrát video třeba se sdílením obrazovky. V takovém případě je nutné sehnat patřičný software, jako je třeba OBS Studio. Nově se ale nabízí služba Threadit, která pochází z divize Area 120 společnosti Google.

Threadit

Jakmile něco pochází z Area 120, tak jde prakticky o experiment. Občas se služba, aplikace nebo produkt dostanou přímo pod křídla Googlu, nebo se dočkáme integrace do jiných produktů. Někdy ale dojde k ukončení bez nějakého většího výsledku. Threadit nepřichází s něčím revolučním, ale nabízí jednoduchou cestu k vytvoření videa.

Služba slouží pro jednoduché nahrání videa s možností i se záznamem dění na obrazovce. Dokonce je k dispozici i rozšíření pro Chrome. Při tvorbě lze vytvářet kapitoly a nahrávat je samostatně. Můžete si tak rozfázovat samotnou tvorbu. Výhodou je, že není potřeba cokoliv instalovat do počítače a složitě nastavovat.

60515f230cb9b408fbdd98b2 use case 1 955x634x

Zdroj: Google

Služba je zatím jen experimentem a po přihlášení jste dotázáni na zemi původu. Pokud vyberete Českou republiku, dojde k zablokování s tím, že služba ještě není v naší zemi dostupná. Stačí ale vybrat USA a ihned se můžete pustit do tvorby. Každá kapitola může být smazána a nahrána znovu. Při dokončení videa lze vložit k videu odkaz, případně se nabízí přepis, ale ten funguje jen pro angličtinu.

Screenshot 14 1004x567x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Výsledek lze zveřejnit pro všechny, nebo pro vybrané lidi přes e-mailové adresy. Samotné video jde stáhnout, případně na něj mohou odpovídat uživatelé také pomocí videa. Threadit.app se tak dá využít k vytváření návodů, nebo nějakých výukových materiálů, případně pro prezentace. Odhadujeme, že pokud bude projekt úspěšný, stane se součástí Google Classroom případně jiných produktů od Googlu.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat