reklama

Chytrý lokátor AirTag od Applu je konečně představen

Chytrý lokátor AirTag od Applu je konečně představen
2021-04-20T19:17:13+02:00
• 20. 4. 2021

Zdroj: Apple

Zmínky o AirTags byly objeveny v iOS již v iOS 13, a přesto jsme se jich ani vloni v roce 2020 nakonec nedočkali. AirTag pro nalezení vašich věcí byl však nyní v rámci jarní keynote Apple konečně představen. V praxi se jedná o jakýsi chytrý přívěšek, prostřednictvím kterého budete moci najít například své klíče, a to přes mobilní aplikaci Find My.

AirTag představen

Představte si ale poměrně běžnou situaci. Nemůžete najít své klíče od bytu a vás chytá panická představa o tom, že budete muset vyměnit zámek. Díky tomuto přívěšku ale budete moci klíče jednoduše dohledat, a to přes aplikaci Najít ve vašem telefonu. Výhodou AirTagu je voděodolnost s certifikací IP67 nebo vestavěný reproduktor.

airtagfg 1351x716x

Zdroj: Apple

Nový AirTag využívá čip U1 v iPhone 11 a novějším. Díky tomu je možné precizně navigovat k vaší věci. Pro propojení se dále využívá také Bluetooth LE.

Nový AirTag bude možné také připevnit s dodávanou klíčenkou kamkoliv. Apple také nabídne možnost přizpůsobení potištěním třeba smajlíkem. Výdrž baterie v AirTagu slibuje více než jeden rok, přičemž ji lze pak jednoduše vyměnit.

Cenovka bude 29 dolarů za jeden. Balíček čtyř AirTags pak vyjde na 99 dolarů. Dostupný bude v prodeji od 30. dubna. Konkrétní dostupnost v ČR zatím neznáme.

Ezbt1Q3UYAQ7dA 1920x1080x

Zdroj: Apple

Ceny a dostupnost

Objednávky začínají 23. dubna ve 14:00.

  • 1 kus – 890 Kč
  • 4 kusy – 2990 Kč

Zdroj: Apple

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat