Apple představil nový iMac s Apple Silicon čipem a zcela novým designem

Apple představil nový iMac s Apple Silicon čipem a zcela novým designem
2021-04-20T19:40:04+02:00
• 20. 4. 2021

Zdroj: Apple

Apple představil také zcela nový Mac, který staví na úspěchu procesoru Apple M1. Jedná se o zcela nový iMac, který na první pohled zaujme zcela nový designem s mnoha barvy.

Nový design iMacu s mnoha barvami

Nový design zaujme novými pastelovými barvy, kterých bude celkem sedm. Tloušťka celého počítače je velmi nízká a skoro to vypadá jako iPad připevněný na stojánek. Rámeček kolem displeje je však překvapivě ve všech verzích bílý. Překvapí také velká brada pod displejem.

imac 1394x713x

Zdroj: Apple

Displej nového iMacu má úhlopříčku 24 palců a jedná se o 4,5K Retinu. Samozřejmostí je podpora True Tone a P3 gamutu. Velkou novinkou je lepší kamera pro videohovory, která nabízí 1080p rozlišení. Vylepšeno bylo také zpracování obrazu pro snížení šumu a správné nastavení barev kamery. Potěší také tři mikrofony. Reproduktory byly také vylepšeny, kterých bude nyní šest.

iamxc 1390x730x Screenshot 32 1457x678x

Zdroj: Apple

Uvnitř tepe Apple M1 známý již z předchozích Macbooků. Ten je až o 85 procent rychlejší než v předchozím iMacu. Machine learning je až 3x rychlejší. Díky čipu M1 můžete i na iMacu přímo spouštět hry a aplikace z iPadu a iPhonu.

Screenshot 39 1509x728x Screenshot 38 1572x809x

Zdroj: Apple

Konektivitu zajišťují 4 USB-C konektory, z čehož dva podporují Thunderbolt. Napájení využívá nový magnetický konektor na zádech. Klávesnice k iMacu má nová tlačítka a především integrované TouchID. Je také dostupná v nových barvách. Nová Magic Mouse a Magic Trackpad nabízí také stejné nové barvy.

Operačním systémem je samozřejmě macOS Big Sur. Nový iMac bude možné objednat od 30. dubna, dostupný bude v květnu. Cenovka začne na 1299 dolarech za základní verzi.

Screenshot 44 1639x920x

Zdroj: Apple

Aktualizováno: Cena začíná na 37 990 Kč za nejslabší model. Objednávky startují 30. dubna a do prodeje zamíří v druhé polovině května.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat