reklama

Signál LTE se rozšířil o další stanici metra aktualizováno

Signál LTE se rozšířil o další stanici metra [aktualizováno]
2021-03-16T11:50:43+02:00
• 16. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 16. 3.

Operátor T-Mobile dnes informoval, že došlo k pokrytí další stanice metra. Jde konkrétně o stanici Radlická, která se podle předchozích zpráv měla dočkat pokrytí právě tento měsíc. Zveřejnil také aktuální mapu pokrytí stanic a tunelů metra, kterou můžete vidět níže.

signal 1024x512x

Zdroj: T-Mobile

Původní článek 4.3.

Naposledy nás operátoři informovali na konci minulého roku o rozšíření pokrytí signálem LTE ve stanicích metra Hůrka, Lužiny a Náměstí míru. Práce na pokrývání dále pokračují a dnes se oficiálně pokryly další tři stanice pražského metra.

Signál LTE na dalších třech stanicích a přilehlých tunelech, již brzy také na Radlické

Nově se tak připojíte k internetu přes LTE nebo si zavoláte na stanici Flora, Nové Butovice a Luka. Pokrytí se týká také přilehlých tunelů. Ještě tento měsíc se má signál rozšířit také na stanici Radlická.

signaldpp 800x576x

Aktuální pokrytí stanic; zdroj: DPP

Na konci minulého roku se hovořilo také o brzkém pokrytí stanice Jinonice, což je pravděpodobně také stále v plánu, ačkoliv to nyní operátoři nezmiňují. Po pokrytí této stanice a přilehlých tunelů vznikne totiž souvislý úsek s LTE od stanice Českomoravská až po Luka (na lince B).

CETIN, který spolu s třemi operátory spolupracuje na pokrytí, pak na Twitteru slibuje, že do konce roku 2021 má být pražské metro kompletně pokryto.

Zdroje: twitter.com, twitter.com, dpp.cz, twitter.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim