reklama

Signál LTE internetu nově dostupný na stanicích Náměstí Míru, Hůrka a Lužiny aktualizováno

Signál LTE internetu nově dostupný na stanicích Náměstí Míru, Hůrka a Lužiny [aktualizováno]
2020-12-31T13:50:58+01:00
• 31. 12. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 31. 12.

Rok 2020 je již pomalu u konci, přesto operátoři stále pokrývají signálem další stanice. Dnes se podle serveru Lupa.cz signál rozšířil do dalších tří stanic pražského metra. Konkrétně jde o stanici Náměstí Míru na lince A a o stanice Hůrka a Lužiny na lince B. Celkem je tak signál již v 39 stanicích metra a přilehlých tunelech. V následujících měsících mají být dále pokryty stanice Flora, Nové Butovice, Jinonice a Radlická.

Původní článek 17. 12.

Operátoři letos pokrývají stanice a tunely v metru o sto šest. To jim nyní umožňuje také zkrácená doba provozu metra, díky čemuž mají více prostoru pro pokládání kabelů a instalaci antén. Nyní se dozvídáme, že byly pokryty další tři stanice pražského metra.

Signál v metru se kvůli koronaviru šíří rychleji, do konce roku bude pokryto ještě pět stanic

Další tři stanice metra pokryty

Konkrétně jsme se dočkali pokrytí mobilním signálem LTE u celkem tří stanic – Náměstí Republiky, Národní třída a Opatov. Krom toho jsou samozřejmě pokryty jejich přilehlé tunely. To znamená, že se operátorům podařilo splnit slib a opravdu do konce tohoto roku pokryli stanice v centru města. Na lince C pak dokonce dojedete se signálem až do stanice Háje.

EpXBEajW8AEvKG4 1920x1080x

Zdroj: Vodafone Twitter

Již nyní se pracuje na dalším pokrytí, před necelým měsícem jsme informovali o pokrytí pěti stanic do konce roku, přičemž zbývají tak stanice Nové Butovice a Hůrka. Celkem je nyní pokryto LTE signálem 36 stanic. U Vodafonu jsou pak všechny kromě úseku Nemocnice Motol – Dejvická pokryty také 5G sítí.

Zdroje: lupa.cz, twitter.com, twitter.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim