reklama

Kvůli nedostatku čipů Samsung zvažuje odložení nového Galaxy Note na rok 2022

Kvůli nedostatku čipů Samsung zvažuje odložení nového Galaxy Note na rok 2022
2021-03-18T20:02:29+02:00
• 19. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po představení Galaxy Note 20 se začalo spekulovat, že tato řada pomalu skončí a nahradí ji jiné modely. Samsung již představil S Pen k letošnímu top modelu S21 Ultra (recenze) a chystá se prý i k Galaxy Z Fold 3. Nejnovější zprávy naznačují, že letos Note možná opravdu nedorazí, ale z jiného důvodu.

Recenze: Galaxy Note 20 Ultra 5G – bronzový elegán 

Galaxy Note letos nevyhlížejte

Již na konci roku Samsung vyvrátil informaci o konci řady Galaxy Note. Nicméně letos se možná nových modelů nedočkáme. Samsung to zmínil přímo na schůzce s investory. Důvodem je nedostatek čipů, kde je vyšší poptávka než nabídka.

Galaxy Note20 Ultra stylus 2500x1403x

Samsung Galaxy Note Ultra 5G; Zdroj: Dotekománie.cz

Nedostatek nových procesorů a dalších čipů zmiňuje také Qualcomm, který již potvrdil, že mu pomalu dochází výrobní kapacita. Mobilních telefonů se zatím nedostatek kapacity při výrobě čipů tolik nedotknul, nicméně bude pravděpodobně hůř. Ostatně z důvodu nedostatku čipů je dnes téměř nemožné sehnat aktuální grafickou kartu nebo konzoli nové generace.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim