reklama

Google představil Android 12 Developer Preview 1.1 aktualizováno

Google představil Android 12 Developer Preview 1.1 [aktualizováno]
2021-03-05T09:30:47+01:00
• 5. 3. 2021

Zdroj: Google

Aktualizováno 5. 3.

Letošní první vývojářská verze Androidu 12 je poměrně stabilní, což hlásí sami vývojáři. Dokonce uvádí, že se dá celkem dobře používat i na hlavním zařízení, ale i tak je lepší počkat minimálně na první beta verzi. Google i letos vydává dodatečnou opravu pro chyby, které byly nalezeny. Změny se týkají WiFi, zachycení snímku obrazovky a další podobné úpravy v rámci celého systému. Samotná aktualizace má pouhých 5 MB, což nasvědčuje tomu, že nic nového nebylo přidáno.

Původní článek 18. 2.

Předpokládali jsme, že se v únoru dočkáme uvedení první vývojářské verze Androidu 12. Dnes se tak stalo a vývojáři mají první Android 12 Developer Preview. Tato verze není určená pro používání na běžném zařízení a je určena pouze pro testování novinek.

Android 12 Developer Preview 1

Samotní vývojáři se ještě dočkají dvou verzí, přičemž první veřejná beta verze bude k dispozici v květnu. Až tehdy se nabídne zjednodušená instalace skrze přihlášení do programu. Takřka hotová verze bude v srpnu. Stabilní Android 12 bude vydán někdy v říjnu.

Screenshot 65 860x185x

Zdroj: Google

V tuto chvíli je Android 12 Developer Preview 1 k dispozici jen pro smartphony Pixel 5, Pixel 4a, Pixel 4a (5G) Pixel 4, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 3 a Pixel 3 XL. Až s příchodem beta variant se přidají další výrobci s vybranými smartphony.

Co se týče novinek, tak zatím můžeme konstatovat, že se Google zaměřil jako obvykle na bezpečnost a rozšíření podpory. Například si systém nově poradí s obrázky AVIF. Přibude nativní podpora pro animované obrázky GIF a WebP

Přibude haptická odezva pro reprodukovaný zvuk, což je novinka pro hraní her a další možnosti využití. V případě zvuku se můžeme těšit i na multikanálový formát. I graficky se promění některé součásti, jako například notifikační lišta. Novinek bude hodně, ale Google o nich moc nemluví při vydání vývojářské verze. Postupem času ale budeme sbírat informace a jako obvykle bude u nás vycházet mini seriál o novinkách v systému.

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim