reklama

Microsoft aktualizuje uživatelské rozhraní a přidává funkce do aplikací OneDrive a Bing pro Android

Microsoft aktualizuje uživatelské rozhraní a přidává funkce do aplikací OneDrive a Bing pro Android
2021-04-21T19:29:56+01:00
• 22. 4. 2021

Zdroj: Neowin

Je dobré vidět, že společnosti Microsoft nejsou lhostejné vlastní aplikace či služby. Cloudové úložiště OneDrive a internetový prohlížeč Bing nyní dostávají aktualizace, které dokáží usnadnit používání a zároveň přidávají nové funkce, které jsou ale prozatím dostupné pouze v Obchod Play na Androidu.

OneDrive a podpora Chromecastu

Aplikace OneDrive dostává dvě zásadní vylepšení. První z nich umožňuje po opětovném spuštění aplikace zobrazit obsah, se kterým jste interagovali naposled. Když tedy máte zobrazenou určitou fotku, ukončíte aplikaci a později ji pak znova spustíte, budete pokračovat tam, kde jste skončili.

Druhá novinka je podpora Chromecastu od Googlu, čímž jde Microsoft přímo proti Fotkám od Googlu. Při prohlížení obsahu se vám nově zobrazí ikonka odesílání obsahu, který se nově bude zrcadlit na Chromecast. Dříve tato funkce byla výsadou pouze Fotek od Googlu, nyní ji však budete moci používat také s aplikací OneDrive. Jedinou podmínkou je tedy vlastnit zařízení, které protokol Chromecast podporuje.

onedrive chromecast 1200x709x

zdroj: GSMArena

Naproti tomu aplikace Bing nabízí spíše jen vizuální aktualizaci. I tak se však usnadnila přístupnost k jednotlivým funkcím, které dříve byly schovány například v hlubším nastavení.

bing upgrade 1200x707x

zdroj: GSMArena

logo-app Microsoft OneDrive Microsoft Corporation Zdarma ANDROID logo-app Microsoft Bing Search Microsoft Corporation Zdarma ANDROID

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim