reklama

Huawei P50 Pro má jako první telefon použít nový jednopalcový senzor fotoaparátu od Sony

Huawei P50 Pro má jako první telefon použít nový jednopalcový senzor fotoaparátu od Sony
2021-02-27T15:00:27+02:00
• 27. 2. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Série Huawei P50 se pomalu blíží a po nedávných informacích ohledně představení na konci března se nyní dozvídáme velmi zajímavou novinku. Podle nejnovějších spekulací má totiž připravovaný top model Huawei dostat jednopalcový senzor fotoaparátu, čímž by byl největší v mobilu vůbec.

Největší senzor pro mobil možná poprvé v řadě Huawei P50

Huawei má konkrétně v nové sérii nasadit senzor IMX800 od Sony, což má být první obrazový senzor o velikosti 1 palec určený pro mobilní telefony. Takto velký senzor přitom zatím mají především kompaktní fotoaparáty. K jeho představení má dojít v dubnu. Dosavadní rekord ve velikosti drží nyní nedávno představený 50MPx senzor Samsung GN2 o velikosti 1/1,12 palce.

Huawei P40 Pro 2 2 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Mimo to má vrcholnĂ˝ model Huawei P50 Pro+ nabĂ­dnout kompletnĂ­ sestavu fotoaparátu – ultra širokoĂşhlĂ˝, hlavnĂ­ snĂ­maÄŤ, teleobjektiv, periskopickĂ˝ teleobjektiv a ToF snĂ­maÄŤ. PĹ™esnĂ© specifikace zatĂ­m ale neznáme. Model P50 Pro bude mĂ­t stejnou sestavu, ale nenabĂ­dne ToF snĂ­maÄŤ a teleobjektiv. Naopak základnĂ­ P50 bude mĂ­t teleobjektiv, ale nenabĂ­dne periskop.

Nicméně pokud jsou informace ohledně data uvedení nového senzoru pravdivé, řada Huawei P50 pravděpodobně nebude představena v březnu, ale také v dubnu.

Zdroje: gizmochina.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav RĹŻĹľiÄŤka

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Karel Zýbalst

28. 2. 2021, 20:08
Android aplikace

Super, snad nebude cena přemrštěná a bude si to moci koupit i obyčejný smrtelník.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim