reklama

Qualcomm představil novou generaci ultrazvukové čtečky otisků prstů v displeji

Qualcomm představil novou generaci ultrazvukové čtečky otisků prstů v displeji
2021-01-13T20:43:49+01:00
• 14. 1. 2021

Galaxy S20 Ultra; zdroj: Dotekomanie.cz

Technologie Qualcommu a jeho ultrazvuková čtečka otisků prstů integrovaná přímo v displeji byla představena již před více než dvěma roky a od té doby jsme tu neměli novou generaci. To se však nyní mění a nová čtečka s názvem Qualcomm 3D Sonic Sensor přináší značné vylepšení.

O 77 % větší a o 50 % rychlejší

Nová ultrazvuková čtečka druhé generace je v první řadě o 77 procent větší než předchozí. Předchozí se přitom poprvé nacházela v Galaxy S10 a doprovázela nás až do Note 20. Qualcomm u druhé generace dále slibuje o 50 procent vyšší rychlost rozpoznání. Větší je také objem zaznamenaných biometrických dat, a to konkrétně 1,7krát.

qualcomm fingerprint gen2 header 688x390x

Zdroj: Qualcomm

Původní první generace nabízela rozměry 4 x 9 mm, novinka má 8 x 8 mm. Potěšující zprávou je také fakt, že nová druhá generace bude fungovat také s ohebnými displeji. Podle slov Qualcommu se první zařízení s touto novou čtečkou objeví již na začátku roku 2021, což zjevně naznačuje použití v Galaxy S21. Tento top model Samsungu bude představen již zítra.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim