reklama

Asus ROG Phone 5 bude mít sekundární displej aktualizováno

Asus ROG Phone 5 bude mít sekundární displej [aktualizováno]
2021-01-30T07:45:58+01:00
• 30. 1. 2021

Zdroj: Asus

Aktualizováno 30. 1.

Nadcházející novinka nyní prochází nejrůznějšími certifikacemi, takže se dozvídáme další informace. Rozměrově se bude jednat o větší zařízení než předešlý model, přičemž úhlopříčka displeje povyroste na 6,78 palců. Panel nabídne 144Hz frekvenci a Full HD+ rozlišení. Baterie by měla mít kapacitu 6000 mAh a bude podporovat 65W nabíjení. Sice na snímcích z certifikace nelze moc dobře vidět detaily, ale zadní strana by měla obsahovat sekundární displej. Lze také vidět, že Asus na novince spolupracuje se společností Tencent.

Rog Phone 5 ASUS I005DA TENAA 1 480x640x Rog Phone 5 ASUS I005DA TENAA 2 480x640x

Zdroj: mysmartprice.com

Aktualizováno 19. 1.

Sotva jsme zde měli první informace o chystané novince od Asusu a také první fotografii zadní strany, tak je zde krátké video. To hlavně odhaluje, že zadní strana bude obohacena o sekundární displej. Ten sice v ukázce jen zobrazuje, že došlo k aktivaci herního režimu, ale asi bude zvládat zobrazovat notifikace a případně jiné drobné informace.

Původní článek 18. 1.

Asus se stále věnuje smartphonům, ale již ne v takové míře jako v minulosti. Kromě standardní linie Zenfone se nabízí i herní modely pod značkou ROG. Ty jsou samozřejmě určeny hlavně pro hráče. Posledním modelem je Asus ROG Phone 3, který byl uveden v červenci minulého roku. V dohledné době se dočkáme nástupce v podobě ROG Phone 5.

ROG Phone 5?

Asus zřejmě přeskočí číslo čtyři ve značení, jelikož tato číslovka je v asijských zemích považována za nešťastnou a lehce se zamění za slovo označující smrt. Je tak pochopitelné, že se dočkáme rovnou ROG Phone 5. O mobilu se proslýchá již nějakou chvíli, ale zatím se jednalo o střípky. Například by měl dostat nejnovější procesor Snapdragon 888 od Qualcommu, ale to není nic překvapujícího.

Další zdroje poukazují na podporu sítí páté generace. Nejnovější únik zmiňuje baterii o kapacitě 6000 mAh a podpoře 65W nabíjení. Ostatně 5G a herní prvky spotřebují poměrně dost energie. Dá se předpokládat, že i displej nabídne vyšší obnovovací frekvenci. Při maximálním použití všech možností by měla taková kapacita baterie dostačovat. Kromě toho se ale objevuje první fotografie chystaného modelu.

ROG Phone 5 1 360x779x

Zdroj: mysmartprice.com

V porovnání s aktuálním modelem není vidět nějak velký posun v rámci designu. Asus jen jinak rozmístil některé prvky, ale lze si všimnout, že na boku mobilu bude dedikované tlačítko. S největší pravděpodobností poslouží pro aktivování herního režimu, případně bude programovatelné.

V tuto chvíli nevíme, kdy má dojít k představení. Společnost jen zveřejnila nic neříkající obrázek. Te spíše potvrzuje, že dojde k představení. Zřejmě se tak stane v horizontu dvou měsíců.

Asus ROG Phone 4 teaser 1200x800x

Zdroj: xda-developers.com

Zdroje: mysmartprice.com, xda-developers.com, mysmartprice.com, mysmartprice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat