reklama

Asus ROG Phone 5 bude mít sekundární displej aktualizováno

Asus ROG Phone 5 bude mít sekundární displej [aktualizováno]
2021-01-30T07:45:58+01:00
• 30. 1. 2021

Zdroj: Asus

Aktualizováno 30. 1.

Nadcházející novinka nyní prochází nejrůznějšími certifikacemi, takže se dozvídáme další informace. Rozměrově se bude jednat o větší zařízení než předešlý model, přičemž úhlopříčka displeje povyroste na 6,78 palců. Panel nabídne 144Hz frekvenci a Full HD+ rozlišení. Baterie by měla mít kapacitu 6000 mAh a bude podporovat 65W nabíjení. Sice na snímcích z certifikace nelze moc dobře vidět detaily, ale zadní strana by měla obsahovat sekundární displej. Lze také vidět, že Asus na novince spolupracuje se společností Tencent.

Rog Phone 5 ASUS I005DA TENAA 1 480x640x Rog Phone 5 ASUS I005DA TENAA 2 480x640x

Zdroj: mysmartprice.com

Aktualizováno 19. 1.

Sotva jsme zde měli první informace o chystané novince od Asusu a také první fotografii zadní strany, tak je zde krátké video. To hlavně odhaluje, že zadní strana bude obohacena o sekundární displej. Ten sice v ukázce jen zobrazuje, že došlo k aktivaci herního režimu, ale asi bude zvládat zobrazovat notifikace a případně jiné drobné informace.

Původní článek 18. 1.

Asus se stále věnuje smartphonům, ale již ne v takové míře jako v minulosti. Kromě standardní linie Zenfone se nabízí i herní modely pod značkou ROG. Ty jsou samozřejmě určeny hlavně pro hráče. Posledním modelem je Asus ROG Phone 3, který byl uveden v červenci minulého roku. V dohledné době se dočkáme nástupce v podobě ROG Phone 5.

ROG Phone 5?

Asus zřejmě přeskočí číslo čtyři ve značení, jelikož tato číslovka je v asijských zemích považována za nešťastnou a lehce se zamění za slovo označující smrt. Je tak pochopitelné, že se dočkáme rovnou ROG Phone 5. O mobilu se proslýchá již nějakou chvíli, ale zatím se jednalo o střípky. Například by měl dostat nejnovější procesor Snapdragon 888 od Qualcommu, ale to není nic překvapujícího.

Další zdroje poukazují na podporu sítí páté generace. Nejnovější únik zmiňuje baterii o kapacitě 6000 mAh a podpoře 65W nabíjení. Ostatně 5G a herní prvky spotřebují poměrně dost energie. Dá se předpokládat, že i displej nabídne vyšší obnovovací frekvenci. Při maximálním použití všech možností by měla taková kapacita baterie dostačovat. Kromě toho se ale objevuje první fotografie chystaného modelu.

ROG Phone 5 1 360x779x

Zdroj: mysmartprice.com

V porovnání s aktuálním modelem není vidět nějak velký posun v rámci designu. Asus jen jinak rozmístil některé prvky, ale lze si všimnout, že na boku mobilu bude dedikované tlačítko. S největší pravděpodobností poslouží pro aktivování herního režimu, případně bude programovatelné.

V tuto chvíli nevíme, kdy má dojít k představení. Společnost jen zveřejnila nic neříkající obrázek. Te spíše potvrzuje, že dojde k představení. Zřejmě se tak stane v horizontu dvou měsíců.

Asus ROG Phone 4 teaser 1200x800x

Zdroj: xda-developers.com

Zdroje: mysmartprice.com, xda-developers.com, mysmartprice.com, mysmartprice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim