reklama

Nový iPad Pro údajně nedostane OLED displej dříve než v roce 2022

Nový iPad Pro údajně nedostane OLED displej dříve než v roce 2022
2020-12-21T21:01:43+01:00
• 22. 12. 2020

Zdroj: MacRumors

Na konci listopadu proběhla internetem spekulace, že již příští podzim může být představen nový iPad Pro s OLED displejem. Nyní se od jiného věrohodného zdroje dozvídáme, že Apple zatím neplánuje použít OLED panel pro tablety iPadu v příštím roce.

Na OLED iPad Pro si ještě počkáme

Podle dodavatelských řetězců a známých analytiků nemá Apple v plánu použít příští rok OLED displej v novém iPadu Pro. Údajně se tak stane nejdříve v roce 2022. Tyto nové informace sedí do skládanky s tím, co víme od analytika Ming-Chi Kua, který předpovídá především příchod miniLED displeje již příští rok.

iPad Pro

Zdroj: MacRumors

MiniLED displej je v podstatě vylepšený IPS LCD panel, který nabízí lokální stmívání podsvícení. Důležité je neplést si microLED s miniLED, jelikož u microLED panelu má každý obrazový bod diodu, kterou lze i zcela vypnout pro perfektní černou, a není zde tedy žádné podsvícení. MicroLED je srovnatelná technologie s OLED, která ale netrpí vypalováním.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim