reklama

Discord získává sdílení obrazovky na smartphonech

Discord získává sdílení obrazovky na smartphonech
2020-12-27T17:21:51+02:00
• 28. 12. 2020

Zdroj: Discord

Mnoho aplikací v tomto roce se hodně soustředilo na možnost video konferencí a skupinových hovorů. Poněkud komplikovanější funkce pro sdílení obsahu obrazovky ale není tak běžná, jak by se mohlo zdát. Funkce je ve větší míře dostupná například u Messengeru od Facebooku a dokonce ji po dlouhé době podporuje i Google Duo, ale jen u některých modelů. Nyní se přidává Discord.

Sdílení obrazovky pro Android a iOS

Komunikační platforma Discord nabrala na úspěchu hlavně v herní komunitě a občas se jí říká Slack pro hráče. V podstatě jde o komunitní konverzaci a na oblíbenosti získala u mladší generace. Mezi nejnovější funkce patří možnost sdílení obrazovky smartphonu v rámci konverzací. Novinka je dostupná i ve skupinovém chatu a také kanálech.

V rámci podpory operačních systémů potřebujete minimálně Android 5, ale pro sdílení i zvuku, je vyžadován aspoň Android. U zařízení od Applu je podpora od iOS 13, přičemž se pracuje na zpřístupnění na iOS 12. Bohužel funkce není dostupná na iPadech, ale dle vyjádření společnosti se pracuje i na této možnosti.

ezgif 7 64ed8e6ea727 232x500x

Zdroj: Discord

Je zde také komplikace u aplikací na Androidu, kde některé nepodporují sdílení zvuku, jiné neumožňují sdílení obsahu. To se týká například Netlfixu, Spotify nebo bankovních aplikací. Zde tedy záleží, jak moc omezí sdílení obsahu vývojáři aplikací. Pro zahájení sdílení obsahu musíte mít aktivní hlasový nebo video hovor.

image2 1034x1999x image1 1032x1999x image9 923x1794x

Zdroj: Discord

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim