reklama

Corning finišuje s vývojem ohebného ochranného skla

Corning finišuje s vývojem ohebného ochranného skla
2020-12-28T11:36:15+01:00
• 28. 12. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Americká společnost Corning, která proslula výrobou ochranných skel na mobilní telefony a tablety Gorilla Glass oznamuje, že je již u konce vývoje ochranných skel pro mobilní telefony, které disponují ohebnými displeji. Stává se tak nadcházejícím dodavatelem skel pro skládací smartphony značky Samsung.

Odolnější ohebné displeje

Podle zprávy od TheElec, Corning představením vlastního krycího skla pro ohebné displeje bude schopno konkurovat německé společnosti. Schott a stát se tak dodavatelem právě pro Samsung. Tiskový mluvčí společnosti Corning pak uvádí, že výrobce se již v poslední fázi vývoje a k nasazení nového typu skla by mělo dojít již začátkem příštího roku.

corning ohebne sklo 750x1000x

zdroj: gizmochina.com

Letos v září společnost uvedla, že testuje vzorky svého ohebného skla a do 12 měsíců bude připravena vypustit jej na trh. Momentálně je totiž jediným dodavatelem ultratenkého krycího skla pro ohebné smartphony Samsung německá firma Schott. Pro samotné OLED panely však Samsung Display užívá skla Corning, jelikož je jejím částečným vlastníkem.

corning ohebne sklo2 679x1024x

zdroj: gizmochina.com

Uvedení krycího skla od společnosti Corning také pravděpodobně povede k rostoucí konkurenci mezi Samsung Electronics a Samsung Display ohledně výroby krycího skla. V tuto chvíli společnost Samsung Display podepsala tříletou exkluzivní nákupní smlouvu se společností Schott na jejich skleněné substráty. Společnost Samsung Electronics se však domnívá, že exkluzivní smlouva sníží šanci zlevnění jednotlivých kusů skládacích tabulí displeje a plánuje vybudování vlastního dodavatelského řetězce pořízením skleněných substrátů od společnosti Corning.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim