reklama

AMD údajně pracuje na ARM procesoru, který má konkurovat Apple M1

AMD údajně pracuje na ARM procesoru, který má konkurovat Apple M1
2020-12-09T15:00:38+01:00
• 9. 12. 2020

Zdroj: wccftech.com

Apple letos s představením ARM procesoru do jeho počítačů vcelku rozvířil současné vody počítačů. Výrobce AMD údajně nechce zůstat pozadu a údajně se chystá znovu oživit svůj tehdejší chystaný ARM design s vlastními jádry pod označením K12. Nový čip má být ve vývoji ve dvou variantách.

AMD jako konkurent pro Apple M1?

Apple a Qualcomm tak budou mít možná brzy konkurenci na poli ARM čipů pro počítače. AMD již údajně pracuje na prototypy ARM čipu, který v jedné verzi nabízí integrovanou RAM paměť a v druhé ne. Prototyp má být již údajně téměř hotov. Více informací momentálně není dostupných.

amd core roadmap 950x523x

AMD roadmapa z roku 2014; zdroj: ExtremeTech.com

AMD již v roce 2016 chystalo uvést vlastní ARM jádro s označením K12, které používalo 64bitovou architekturu ARMv8. Žádný ARM procesor však bohužel od této firmy zatím nevzniknul. Údajně se ho však do roku 2022 můžeme dočkat.

Uvidíme, zda se tedy dočkáme více počítačů s ARM procesory a systémem Windows. Zde bude záležet také na Microsoftu, aby vylepšit běh x86 aplikací právě na ARM čipech. Na tom se již údajně také pracuje.

Zdroj: notebookcheck.net

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim