reklama

Microsoft má údajně přinést podporu pro Android aplikace ve Windows 10

Microsoft má údajně přinést podporu pro Android aplikace ve Windows 10
2020-11-28T09:30:25+01:00
• 28. 11. 2020

Zdroj: Microsoft

Operační systém Windows 10 je tu s námi již nějaký pátek a jeho propojení s telefony je stále pokročilejší. Již dnes s telefony Samsung můžete spouštět Android aplikace přímo z telefonu a používat je na počítači. Příští rok však zajde podle nových informací ještě o kousek dále.

Android aplikace ve Windows Store?

Podle informací serveru Windows Central se příští rok dočkáme na jaře malé přípravné aktualizace, přičemž to hlavní má dorazit v podzimním update. Dorazit mají nové funkce, vylepšené uživatelské rozhraní a design má být modernější a více konzistentní. Velkou novinkou má být možnost emulovat na ARM verzi aplikace napsané pro 64bitovou platformu x86. V současné době lze na ARM Windows 10 spustit pouze 32bitové aplikace x86.

Další novinkou mají být také Android aplikace v obchodě s aplikacemi na Windows 10. Zatím si Microsoft s touto myšlenkou prý jen pohrává, ale údajně se můžou objevit již v roce 2021. Jak přesně to má ale fungovat, zatím nevíme.

windows 10x darkmode 830x553x

Zdroj: Windows Central

Modernější a odlehčené Windows 10X se pak také mají v příštím roce konečně dostat na první zařízení. Ty mají konkurovat především levnějším notebookům s chrome OS a zatím budou čistě postavené na ARM bez možnosti spustit x86 aplikace. To se však má tento systém naučit také později, a to až v roce 2022. Nicméně pro spuštění starších x86 programů chystá Microsoft možnost je spustit v cloudu a v podstatě streamovat jejich běh na ARM počítač.

Je vcelku logické, že Microsft se bude pravděpodobně snažit urychlit nástup ARM verze Windows 10, jelikož právě na procesory ARM vsadil Apple s novými MacBooky. Ty díky tomu získaly výrazné zlepšení výdrže baterie, vyšší výkon a některé modely dokonce i pasivní chlazení.

Zdroje: windowscentral.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim