reklama

Youtube značně rozšíří reklamy u videí

Youtube značně rozšíří reklamy u videí
2020-11-20T19:44:42+02:00
• 21. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Mnoho lidí se snaží uspět na Youtube. Nejde jen o slávu, ale ve hře jsou také peníze, které mohou být spojeny s úspěšnou tvorbou. Abyste vůbec mohli začít dostávat peníze ze zobrazovaných reklam nebo od platících diváků, musíte splňovat podmínky v počtu odběratelů a také v počtu zhlédnutí za posledních 12 měsíců. Následně lze požádat o zpeněžnění a Youtube začne u videí zobrazovat reklamu, z které těží tvůrce i Youtube. To se ale mění.

Youtube si pohrává s dalším zdrojem příjmů od uživatelů

Reklama všude?

Pokud Youtube kanál nemá povolené zpeněžnění, nezobrazuje se reklama. Youtube tak z těchto videí nemá ani jeden dolar, a to samé platí o tvůrcích. Navíc Youtube musí i tak platit provoz a vznikají mu náklady na velké množství obsahu. Sice se uvádí, že až 90 % nahraného obsahu nemá ani 1000 zhlednutí, i tak se jedná o velké množství obsahu, který musí být provozován.

Youtube

Zdroj: Youtube

Youtube udělal změnu v podmínkách, kde se jednoduše konstatuje, že Youtube má právo zpeněžnit jakékoliv video, a to v takovém případě, kdy daný Youtube kanál nemá monetizaci aktivovanou. Ve výsledku se tak může začít objevovat reklama u všech videí, přičemž se odhaduje, že bude i u neveřejných a soukromých. Youtube tedy získá peníze z reklamy, ale u nemonetizovaných kanálů nedostane tvůrce žádnou finanční odměnu, až tedy zažádá a bude mu schváleno zpeněžnění.

Tento krok se dá pochopit vzhledem k provozním nákladům. Sice Youtube vykázal za třetí čtvrtletí tržby ve výši 5 miliard dolarů, ale nejde ještě o zisky. V tuto chvíli platí nové podmínky jen pro USA. Zřejmě se jedná o test a dá se očekávat, že následně dojde k rozšíření do dalších krajin.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Franta Martinek

21. 11. 2020, 19:11

Nic za to neplatím a tak s reklamou nemám problém, jsou jen dvě řešení, platit a být bez bez reklam či neplatit a mít reklamy. Reklama je někdy dobrá, umožní mi to si odpočinout něco zobnout či si ulevit.

Tak zadarmo ani kuře nehrabe. Rozumím…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat