reklama

Oppo odhalilo novou technologii pro Find X3

Oppo odhalilo novou technologii pro Find X3
2020-11-20T19:30:03+01:00
• 20. 11. 2020

Zdroj: Oppo

Společnost Oppo představila svůj nový Full-path Color Management System, který se poprvé objeví u řady Find X3 – ta dorazí příští rok. „Full-path“ znamená, že systém pokrývá vše od pořizování snímků, jejich ukládání a zobrazování s plným pokrytím gamutu DCI-P3 a 10bitovou barevnou hloubkou.

Oppo pracovalo na technologii s univerzitou

Oppo vytvořilo algoritmy a hardware, které společně zachovají věrnost obrazu při provádění redukce šumu s více snímky, korekce zkreslení a extrémního super rozlišení. Zajímavým novým vývojem je podpora HDR Digital Overlap (DOL), na čem Sony pracuje už několik let. Na rozdíl od typického HDR snímá DOL více expozic současně, což eliminuje potřebu korekce pohybujících se objektů.

gsmarena 001 1200x800x Oppo

Zdroj: GSMArena

Po vytvoření fotografie je obsah uložen ve formátu HEIF. Díky tomu podporuje 10bitovou barevnou hloubku, na rozdíl od JPEG, který je omezen na 8bitovou hloubku. 10bitové fotografie mají plynulejší přechody a během úprav se udrží jejich kvalita. 

Oppo

Zdroj: GSMArena

Pro zobrazování obrázků použije Oppo proceduru v podobě kalibrace obrazovky, čímž zvýší přesnost barev na přibližně 0,4 JNCD. Algoritmy pak zajistí, že barevná škála bude nastavena tak, aby odpovídala barevnému rozsahu displeje DCI-P3 s bílým bodem D65. 

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim