reklama

Twitter vás varuje před zavádějícím příspěvek při „lajknutí“

Twitter vás varuje před zavádějícím příspěvek při „lajknutí“
2020-11-25T16:30:15+01:00
• 25. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sociální sítě se čím dál více musí starat o obsah, který je sdílený. Ne všechny informace jsou podloženy fakty, případně nejsou založeny na pravdě nebo skutečnosti. Twitter patří mezi ty sítě, které musí revidovat informace a případně je označit, jestli jsou přesné nebo zavádějící. V tuto chvíli by se dalo říci, že v této kategorii vede současný prezident Trump.

Screenshot 15 594x211x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Twitter chce více varovat

Kvůli letošním volbám v USA sociální síť Twitter dokonce zavedla funkci na omezení sdílení nepřesných informací. Místo jednoduchého přesdílení je nabídnuto citování. V této oblasti se objevuje také funkce, která vyzývá uživatele, aby si první přečetl článek, na který odkazuje příspěvek, než provede přesdílení.

Samotné volby, aktuální pandemie a dokonce i očkování ukazují, že šíření zavádějících informací je velkým problémem. Nyní Twitter zavádí další novinku, která má napomoci v omezení šíření označených příspěvků. Tentokrát při kliknutí na srdíčko („lajknutí“) u příspěvku, který byl označen například jako nepřesný, zobrazí se varování.

Eni57 QXIAEEYcd 1024x1024x Eni58RsXUAIUyw3 1024x1024x

Zdroj: Twitter

Funkce jako taková neznemožní „lajknutí“ příspěvku, jen zobrazí varování. Uživatelé tak budou informování, že obsah nemusí být přesný nebo je zavádějící. Twitter uvádí, že podobnými mechanismy se podařilo snížit šíření označených příspěvků o 29 %.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim