Zdroj: Dotekomanie.cz
Domů » Články »
Sociální sítě se čím dál více musí starat o obsah, který je sdílený. Ne všechny informace jsou podloženy fakty, případně nejsou založeny na pravdě nebo skutečnosti. Twitter patří mezi ty sítě, které musí revidovat informace a případně je označit, jestli jsou přesné nebo zavádějící. V tuto chvíli by se dalo říci, že v této kategorii vede současný prezident Trump.
Twitter chce více varovat
Kvůli letošním volbám v USA sociální síť Twitter dokonce zavedla funkci na omezení sdílení nepřesných informací. Místo jednoduchého přesdílení je nabídnuto citování. V této oblasti se objevuje také funkce, která vyzývá uživatele, aby si první přečetl článek, na který odkazuje příspěvek, než provede přesdílení.
Samotné volby, aktuální pandemie a dokonce i očkování ukazují, že šíření zavádějících informací je velkým problémem. Nyní Twitter zavádí další novinku, která má napomoci v omezení šíření označených příspěvků. Tentokrát při kliknutí na srdíčko („lajknutí“) u příspěvku, který byl označen například jako nepřesný, zobrazí se varování.
Zdroj: Twitter
Funkce jako taková neznemožní „lajknutí“ příspěvku, jen zobrazí varování. Uživatelé tak budou informování, že obsah nemusí být přesný nebo je zavádějící. Twitter uvádí, že podobnými mechanismy se podařilo snížit šíření označených příspěvků o 29 %.
Zdroj: gsmarena.com
Domů » Články »
Komentáře