reklama

Twitter vás vyzve k přečtení před přesdílením

Twitter vás vyzve k přečtení před přesdílením
2020-09-25T18:00:42+02:00
• 25. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sociální sítě jsou zejména o šíření vlastní myšlenky nebo sdílení informací. Bohužel někdy dochází k přesdílení jen na základě neúplné informovanosti. Touto problematikou se zabývá i Twitter, který ohlásil v červnu tohoto roku novinku, která by měla nabádat uživatele k přečtení ještě před samotným sdílením. Nyní jsme se dočkali další informací.

Twitter a sdílení

Základní myšlenkou samotné funkce je, aby uživatel si nejprve přečetl celý článek a nečinil tak jen na základě neúplném nadpisu. Twitter se podělil i dosavadní výsledky testování samotné funkce. Uvedl, že 40 % uživatelů skutečně kliklo na odkaz, aby si přečetli, o čem je vlastně samotný text. S tím je také spojeno naučené chování, kdy uživatelé o 33 % častěji kliknou na článek před přesdílením. Někteří ani nakonec nesdíleli samotný tweet s odkazem po přečtení obsahu.

Twitter dále pracuje na samotné funkci a nyní se konečně dozvídáme, jak novinka vypadá. Pakliže jen tak kliknete na přesdílení, zobrazí se dialogové okno vysvětlující, že by si měl uživatel prvně přečíst obsah, než dojde k retweetnutí.

EisimjaUcAINqcw 680x680x

Zdroj: Twitter

Samotná podoba ještě projde úpravou, přičemž v dohledné době se máme dočkat rozšíření na globální úrovni. Otázkou je, jak bude systém nastaven. Jestli se toto upozornění objeví pokaždé před přesdílením tweetu s odkazem na článek, nebo se tak bude dít jen u uživatelů, kteří takto činí pravidelně.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim