reklama

Oficiálně: Huawei prodává Honor čínské firmě

Oficiálně: Huawei prodává Honor čínské firmě
2020-11-17T07:06:18+02:00
• 17. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sankce ze strany americké administrativy mířící na Huawei trvají již delší dobu. Aby jakákoliv americká společnost mohla vůbec spolupracovat s čínským gigantem, musí mít takzvanou licenci. Například nedávno Qualcomm získal povolení spolupracovat s Huawei, ale neobešlo se to bez podmínek. Sankce jako takové jsou uplatňované i na firmy mimo USA, což se dotklo například výrobce polovodičových součástek TSMC. Začalo se spekulovat, že Huawei kvůli těmto problémům prodá svou značku a dceřinou společnost Honor, což se dnes potvrdilo.

Honor bez Huawei

Dnes Huawei Investment & Holding Co., Ltd. potvrdilo prodej Honoru čínské společnosti Zhixin New Information Technology Co., Ltd. Nebylo uvedeno, o jakou částku jde, ale na základě předchozích spekulací by obchod mohl mít hodnotu 15 miliard dolarů.

Samotný impuls vzešel přímo z firmy Honor a směřuje na záchranu značky, jelikož úzké vazby s Huawei poškozují samotný Honor. Zástupci Huawei uvádějí, že zde nebudou jakékoliv vazby, ani v podobě podílu v akciích. Dojde tedy ke kompletnímu prodeji. Jednak jde jen o záchranu značky a obnovení jejího působení, ale také Huawei získá finanční injekci.

Honor logo 1200x630x

Zdroj: HiHonor.com

Zatím celý proces projde schvalováním a jakmile bude dokončen, slibují si zástupci, že Honor obnoví plné vztahy s dodavateli a bude moci využívat technologie nejen amerických společností. Samotná značka existuje na trhu sedm let a může se pochlubit prodejem 70 milionů zařízení každý rok. Bohužel sankce mají vliv na prodeje a firma se zřejmě dostala do finančních problémů.

Nyní je tedy otázkou, jak se k tomuto kroku postaví americká administrativa, když Zhixin New Information Technology je společnost vlastněná vedením města Šen-čen.

Jak se změní Honor mobily?

Co se týče vlastnictví společnosti Honor, tak se zpřetrhají vazby s Huawei, ale jak na tom budou samotné mobilní telefony? Zřejmě se dočkáme posunu, kdy u těchto modelů se nebudou používat produkty Huawei, což se týká procesorů Kirin, některých součástek a také samotného systému, případně služeb. Pravděpodobně se dočkáme změny na úrovni nadstavby Magic UI, která vychází z EMUI.

Teoreticky lze očekávat, že smartphony Honor pod vedením Shenzhen Zhixin New Information Technology získají zpět Google certifikace a budou moci být dodávány společně s Google službami a aplikacemi. Nyní si tedy musíme počkat, jak moc se Honor změní společně se svými mobily.

Zdroje: huawei.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat