reklama

Huawei údajně prodává dceřinou značku Honor

Huawei údajně prodává dceřinou značku Honor
2020-11-10T10:47:58+01:00
• 10. 11. 2020

Zdroj: Coolsmartphone.com

Prezidentské volby v USA jsou téměř u konce. To bylo velké téma v posledních týdnech nejen v Americe, ale také u nás v Evropě. Nesmíme však zapomínat na reálné problémy, které se už měsíce nevyřešily. Jedním z nich je například obchodní válka USA s Čínou, kterou jednoznačně nejvíce odnesla společnost Huawei. Kvůli „banu“ od americké vlády nemá v podstatě Huawei šanci prodávat své produkty na území USA. Kdyby jen to. Problém má také s certifikací od Googlu, čímž nemůže do svých telefonů a tabletů implementovat Google Services. Díky tomu Huawei prodává zařízení sice s Androidem, ale kompletně bez Google aplikací. 

Huawei klesly tržby na všech frontách

Delší dobu se na internetu šuškalo o potenciálním prodeji její dceřiné firmy Honor. Na povrch se objevily podrobnější informace (stále spekulace), která zmiňuje multimiliardovou dohodu. Konkrétně s touto zprávou přišla agentura Reuters. 

Huawei

Huawei Nova 8 SE; Zdroj: Huawei

Podle jejího zdroje získalo Huawei nabídku na odkup Honoru v podobě 15 mld. dolarů. Částku dalo dohromady tři nebo více investičních skupin částečně financované vládou města Shenzhenu a společností Digital China. Odkupem by se Huawei v podstatě vzdal 7 000 zaměstnanců, výzkumných technologií, vývoje a dalšího know-how Honoru. S největší pravděpodobností bude dohoda oficiálně oznámena už tento týden.

Huawei vyrábí a prodává telefony na mezinárodní úrovni pod vlastní značkou, zatímco o západní trhy se více zaujímá Honor. Ten doposud lákal na prvotřídní hardware za rozumnou cenu. Bohužel kvůli americkému zákazu tržby obou společností klesly na všech frontách. Malé světlo na konci tunelu může Huawei vidět u kandidáta Bidena, který by mohl potenciálně zákaz zrušit. Je ale pravděpodobné, že ochranné složky USA budou argumentovat budoucímu prezidentovi bezpečnostními hrozbami, které by v případě zrušení zákazu mohly nastat. 

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim