reklama

České kořeny Mezinárodního dne studentstva připomíná Google

České kořeny Mezinárodního dne studentstva připomíná Google
2020-11-16T21:40:25+01:00
• 17. 11. 2020

Zdroj: Google

Dnešní den si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studentstva. Google se tentokrát spojil s projektem Paměť národa, aby poukázal na české kořeny právě Mezinárodního dne studenstva. Díky tomu si můžeme připomenout významné české kořeny.

Mezinárodní den studentstva

Google vytvořil online expozici, kterou nazval Studentské revoluce. Ta obsahuje speciální sbírku historických fotografií, unikátních dokumentů a videí, díky kterým si můžeme připomenout boj studentů za svobodu. Nejde jen ale o online prezentaci na webových stránkách Google Arts & Culture, ale také v samotné mobilní aplikaci pro Android i iOS.

On-line expozice Studentské revoluce vypráví dramatický a dojemný příběh mladých lidí, studentů z let 1939 a 1989, kteří se s nasazením svého života postavili proti bezpráví. Nechť inspirují svět, kde lidé o svoji svobodu stále bojují. My ji máme. A jako generace narozená do svobody se skrze příběhy dozvídáme její skutečnou cenu, komentuje výstavu ředitel a zakladatel projektu Paměť národa Mikuláš Kroupa.

Nahled vystavy 1989 822x1338x Nahled vystavy 1939 834x1338x

Zdroj: Google

Expozice nebude určena jen pro české uživatele. Dozví se o ní po celém světě. Navíc o ní bude informovat i na svém hlavním blogu/stránce The Keyword. Kdokoliv po světě se tak bude moci dozvědět něco více o Česku. Samotná výstava Studentské revoluce je zároveň jeden z největších světových archivů vzpomínek pamětníků pro globální platformu.

logo-app Arts & Culture Google Inc. Zdarma ANDROID logo-app Google Arts & Culture Zdarma iOS

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim