reklama

Qualcomm může spolupracovat s Huawei, ale je zde podmínka

Qualcomm může spolupracovat s Huawei, ale je zde podmínka
2020-11-13T15:18:39+02:00
• 14. 11. 2020

Zdroj: CNBC.com

Současná administrativa USA se snaží velmi znepříjemnit existenci společnosti Huawei. První jsme zde měli kompletní zákaz spolupráce nejen amerických firem s Huawei, ale postupem času získávají licence, které jim dovolují pokračovat v obchodování. Bohužel jsou zde určité podmínky, které znevýhodňují čínského giganta.

Qualcomm má dovolenou částečnou spolupráci

V tomto týdnu se objevily zprávy, že společnost Qualcomm dostala licenci na spolupráci s Huawei, ale je zde poměrně zásadní podmínka. Americká společnost tak může činit jen v případě produktů spojených s LTE a staršími technologiemi. Tedy přesněji řečeno, nesmí dodávat komponenty spojené s technologií sítí páté generace.

Huawei údajně prodává dceřinou značku Honor

Na první pohled by se dalo jednoduše konstatovat, že to ničemu nevadí, jelikož Huawei má své vlastní modemy pro 5G, ale s tím souvisí další problém. Sice TSMC má licenci na výrobu komponentů pro Huawei, ale jen za využití starších výrobních technologií. Huawei tedy má velmi svázané ruce v případě vytvoření vlastních smartphonů s 5G. Při použití procesorů od Qualcommu může maximálně použít 4G.

Zdroj: Dotekomanie.cz

Mohli bychom konstatovat, že USA dělá cokoliv, aby se společnost Huawei nijak nepodílela na 5G, a to ani v případě mobilních telefonů. Samozřejmě je otázkou, jak se situace vyvine na začátku dalšího roku, kdy má nastoupit nově zvolený prezident Joe Biden, tedy na základě aktuálních předpokladů. Mnozí si slibují, že veškeré zákazy skončí, ale to nemusí být pravda a nemusí se tak stát ihned.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat