reklama

macOS Big Sur 11.0.1 Release Candidate 2 je venku

macOS Big Sur 11.0.1 Release Candidate 2 je venku
2020-11-12T11:30:05+01:00
• 12. 11. 2020

Zdroj: MacRumors

Apple ihned po skončení poslední podzimní keynote vydal novou verzi macOS Big Sur 11.0.1 Release Candidate 2. Ta je k dispozici pouze registrovaným vývojářům pro účely testování. Nové RC přichází zhruba týden po vydání prvního RC. 

Nový 13palcový MacBook Pro uveden, nabízí ARM procesor s 20hodinovou výdrží baterie

macOS Big Sur RC 2 míří k vývojářům

RC verzi si samozřejmě můžete stáhnout prostřednictvím Apple Developer Center. Po instalaci příslušného profilu budou k dispozici další beta verze skrze aktualizace softwaru v System Preferences. 

Apple představil nový MacBook Air s ARM procesorem, zaujme dlouhou výdrží baterie až 18 hodin

macOS Big Sur

Zdroj: MacRumors

Zbrusu nový systém pro Macy přinese přepracovaný vzhled. Apple dokonce tvrdí, že se jedná o největší designovou změnu od zavedení Mac OS X. To tedy zahrnuje zaoblené rohy oken a ikon. Ačkoliv změny nejsou na první pohled enormní, vše má svůj relativní smysl. Uživatel by měl mít podobnou zkušenost z používání, jako z iPadOS – akorát mnohem lepší, samozřejmě. Tím se snažím říci, že se macOS a iPadOS už tolik lišit nebudou, alespoň po designové stránce. To bude do budoucna výhoda pro migrující uživatele z macOS na iPadOS, případně naopak. 

K dispozici tak jsou světlejší okna s další průsvitností, průsvitnější dok, ikony aplikací s novým jednotným tvarem, přepracované zvuky systému a další. Přítomna je také obnovená lišta nabídek s přístupem k přizpůsobitelnému ovládacímu centru, kde najdeme Wi-Fi, Bluetooth a AirDrop, jas klávesnice, režim Nerušit, tmavý režim, úroveň zvuku a další. Podobně je přepracován i Notification Center s více interaktivními oznámeními seskupenými podle widgetů ve stylu aplikace a iOS s přizpůsobením ve třech různých velikostech. Apple finální verzi vydá už tento čtvrtek, tj. 12. listopadu 2020. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim