reklama

Hangouts přichází o skupinové videohovory, ale získávají integraci Meet

Hangouts přichází o skupinové videohovory, ale získávají integraci Meet
2020-11-25T18:04:03+01:00
• 26. 11. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google si stále pohrává se svými komunikačními službami, přičemž je již naplánován konec jedné z nich Hangouts. Ve výsledku se zřejmě dočkáme stavu, kdy Google bude mít pro komunikaci Meet, Chat a Zprávy (RCS), přičemž jsou zde spekulace, že Google Duo bude následně integrováno do Meet. Pomalu se ale blíží konec Hangouts, čemuž odpovídá i dnešní novinka.

Meet a Hangouts

Služba Hangouts postupně bude ztrácet jednotlivé funkce, případně bude vybízet k používání jiných, než dojde k úplnému konci. Například aplikace pro smartphony již neumožňuje sdílení polohy uživatele. Nyní zde máme změny v rámci videohovorů, respektive skupinových.

Původní verze má v horním pravém rohu u konkrétní komunikace ikony pro volání a pro videohovor. Nově je zde jen nová ikona kamery, která uživateli otevře nové menu. Zde se rovnou nabízí vytvoření skupinového videohovoru přes službu Google Meet. Po kliknutí je nachystán odkaz pro odeslání do chatu.

hangouts video calling change 3 1080x2160x hangouts video calling change 2 1080x2160x

Zdroj: androidpolice.com

Jak můžete vidět, Hangouts stále nabízí běžný videohovor, případně hlasový hovor, ale v tomto případě je služba ještě k dispozici jen pro dva účastníky. Skupinové jsou řešeny přes Meet. Ačkoliv dojde k dalšímu omezování, zatím není jasné, jestli Google bude pro komunikaci mezi dvěma uživateli doporučovat Google Duo, Meet, nebo funkci ponechá až do samotného konce.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim