reklama

Amazon Sidewalk chce propojit všechno se vším

Amazon Sidewalk chce propojit všechno se vším
2020-11-28T13:30:08+01:00
• 28. 11. 2020

Zdroj: Amazon

1

Využitelnost jakéhokoliv příslušenství, mobilního telefonu nebo chytrého zařízení je závislá na připojení k internetu nebo jakékoliv další síti. Mobilní operátoři musí budovat rozsáhlou síť vysílačů, aby mohli poskytovat své služby. Dřívější kabelový operátor UPC měl například službu Wi-Free, díky které mohli zákazníci používat domácí WiFi připojení jakéhokoliv dalšího. K tomu bylo nutné mít WiFi router pracující na dvou frekvencích. Služba byla ale ukončena po odkupu Vodafonem. Amazon vytvořil službu Sidewalk, které chce docílit rozsáhlého propojení zařízení, ale s trochu jiným smyslem.

Amazon Sidewalk

Amazon není jen internetový obchod, kde najdete takřka vše. Společnost se věnuje poskytování služeb, vývoji nových technologií a také nabízí vlastní chytrá zařízení ve spojení s asistentkou Alexa. Pakliže si pořídíte základovou stanici s Alexou, můžete si napojit jakákoliv další zařízení s podporou a můžete ovládat mnoho zařízení nejen v domácnosti. V podstatě vše, co je v dosahu.

Jakmile ale domácnost přijde o internetové připojení, nebo vypadne domácí WiFi síť, je vše poměrně zbytečné a musíte například řešit opravu. Amazon Sidewalk je vlastně řešením a zároveň se nabídnou nové služby. Celá technologie je postavena na dvou typech zařízení Sidewalk Bridge a Sidewalk zařízení. První jmenované poskytuje připojení všem zařízením, a to i těm, které nespadají do vaší domácnosti.

SW Pack4 CB405666706 547x406x

Zdroj: Amazon

Amazon vytvořil nový protokol, které propojuje všechna zařízení mezi sebou, napříč domy a v podstatě v rámci celé komunity. Pokud vypadne tedy domácí síť, mohou se zařízení napojit například k sousedovi a stále informovat majitele, případně mu dávat možnost kontroly.

Amazon Sidewalk využívá a sdílí jen malé spektrum internetového připojení. Společnost uvádí, že servery pracují s rychlostí 80 Kbps. Sidewalk Bridge a všechna zařízení, která jsou napojená, nepracují na běžné technologii WiFi. Amazon využívá volně dostupnou frekvenci 900 MHz, přičemž Sidewalk umí pracovat i s Bluetooth. Dosah tak může být poměrně široký.

V budoucnu se nabídnou služby, které například umožní sledovat i psa s obojkem s technologií Amazon Sidewalk. Obojek bude moci komunikovat a posílat data přes sítě sousedů. Vznikne tak gigantická síť propojující všechna zařízení.

V tuto chvíli Amazon Sidewalk míří jen na trh v USA, ale později pravděpodobně bude k dispozici v dalších krajinách. Není zpoplatněna a je automaticky aktivována, pokud se majitel nerozhodne jinak. Hlavní výhodou je, že není potřeba dokupovat jakékoliv nové zařízení, jelikož existující produkty mají podporu Sidewalk.

Zdroj: pocket-lint.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Brabenec

30. 11. 2020, 11:58

Amazon by měl trochu vypnout, ukázal to nedávný výpadek jeho vysavačů. Lidé si stále neuvědomují hrozbu selhání umělé inteligence s provázanou společností, vypadne jeden hloupý server a je katastrofa.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat