reklama

Vodafone ukončuje nejen UPC Wi-Free

Vodafone ukončuje nejen UPC Wi-Free
2020-05-05T13:09:12+01:00
• 5. 5. 2020

Zdroj: Vodafone, UPC, Dotekomanie

4

V roce 2015 poskytovatel připojení UPC představil novou službu Wi-Free, která nabízela možnost se kdekoliv připojit skrze přihlašovací údaje k Wi-Fi síti s tímto názvem. Pokud si například platíte připojení od UPC, dnes už od Vodafonu, a jste v dosahu sítě Wi-Free, můžete se připojit a surfovat po internetu bez jakýchkoliv komplikací. To vše bylo umožněno díky bezdrátovým routerům, které zprostředkovávají toto připojení. Bohužel služba jako taková končí.

UPC Wi-Free končí

Služba Wi-Free byla příjemným doplňkem zdarma. Pokud jste byli na návštěvě u někoho, kdo měl novější router od UPC, mohli jste se bez problémů připojit, přičemž jste nemuseli žádat o heslo k Wi-Fi. Jediným omezením byla rychlost připojení, ale to ani tak moc nevadilo. Vzhledem k tomu, že Vodafone koupil UPC, očekávali jsme změny.

První došly před nějakou dobou, kdy bylo oznámeno, že značka UPC bude nahrazena Vodafonem. Nyní zde máme ale razantnější dopady. Vodafone se rozhodl k 31. 8. ukončit právě službu UPC Wi-Free. Náhrada zde nebude, takže se musíte spolehnout na přihlášení k nějaké Wi-Fi sítě, nebo využít mobilní data.

grafika samostatna 4650x1709x 2048x753x

Zdroj: UPC

To ale není vše. Vodafone ukončuje i další služby, přičemž náhrady zde také nebudou. případní zákazníci si budou muset najít alternativy sami.

  • K 30. 6. 2020 dojde také k ukončení webového prostoru members.upc.cz. Pokud službu využíváte, přejděte, prosím, na volně dostupná řešení.
  • Ke dni 31. 8. 2020 dojde k ukončení domén upcmail.cz, chello.cz, karneval.cz, mistral.cz, mbox.dkm.cz

K těmto změnám byla vytvořena speciální webová stránka, kde najdete dodatečné informace. Vodafone se neubránil k lákání na své novější neomezené tarify.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ivan Zajan

5. 5. 2020, 19:46
Android aplikace

No, ještě že je možnost ukončit smlouvu a přejít k O2, nebo jinam. Vodafone ať jde k čertu. Zase krok zpět, manželka má jejich mobilní síť s O2 se to nedá srovnat.

Olga Matousova

5. 5. 2020, 16:24

To jsem přesně čekala… A s čím přijdou příště?!… Zdražování?… Nebo vnucování jiných služeb aby to bylo „výhodnější“ a nakonec dražší 😆… Vypadá to že se poohlédnu po jiném poskytovateli Internetu.

Vlasta Kašpar

5. 5. 2020, 14:55

Hm, to jsou ale šmejdi… :-(
Asi čas začít po mnoha letech jiného providera…

Tak teď už čekám jen na zprávu, kdy zdraží o 30%…
Vodafone jsou nenažranci první kategorie, tak se není co divit.
Tady šlo jen o akvizici zákazníků, tak jako to kdysi udělalo O2, když nakupovali po republice poskytovatele bezdrátového Internetu.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim