reklama

Viber získává možnost placení díky Chatbot Payments

Viber získává možnost placení díky Chatbot Payments
2020-10-31T19:30:55+02:00
• 31. 10. 2020

Zdroj: Viber

Na trhu je několik komunikačních služeb, přičemž mezi ty nejoblíbenější patří Messenger, WhatsApp, Telegram, Signal a několik dalších. Každá z nich má své určité přednosti. Kromě komunikace se v některých zemích také nabízí možnost placení nebo přeposílání peněz. Viber se nyní k nim přidává díky novince Chatbot Payments.

Viber a placení

Společnost Rakuten, která vyvíjí platformu Viber, nově implementovala Chatbot Payments, tedy systém na přímé placení v aplikaci. Jedná se jen o funkci navíc a nebude nutné si vytvářet další platební účet nebo využívat alternativní digitální peněženku.

ChatBotPayments ENG copy 1500x1505x

Zdroj: Viber

Přímo v aplikaci a komunikaci s obchodem budete moci přímo zaplatit například skrze Google Pay. Rakuten uvádí, že partneři tak nabídnou uživatelům platformy Viber možnost placení za služby či rovnou produkty. V tuto chvíli tento projekt startuje na Ukrajině, přičemž se plánuje jeho rozšíření do dalších zemí na začátku roku 2021.

“Jsme rádi, že můžeme Viber opět posunout dál a udělat z něj komplexní platformu, které záleží na potřebách uživatelů a ne inzerentů. Bezpečnost a soukromí jsou pro nás stěžejní a to jak při přenosu informací, tak při platbách a dalších digitálních službách. Uživatelům tak přinášíme přístup k bezpečné alternativě, jak řešit platby,” řekl Djamel Agaoua, CEO Rakuten Viber.

Sice se jedná o zajímavou možnost, jak zaplatit jakékoliv firmě za služby nebo produkty, tak je otázkou, jestli se setká Chatbot Payments s úspěchem. Vše totiž záleží na uživatelské základně a podpoře ze stran firem.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat