reklama

Spotify vylepší úsporný režim

Spotify vylepší úsporný režim
2020-10-11T13:33:54+01:00
• 11. 10. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Spotify nedávno upravilo kolaborativní playlisty, přičemž pracuje na dalších novinkách, jako jsou například ankety. Významnější novinkou z poslední doby je ale podpory hodinek od společnosti Apple. Měli bychom se dočkat i možnosti poslechu bez připojení k internetu pro neplatící uživatele. Nyní se ukazuje, že se pracuje na úpravě úsporného režimu.

Spotify a datová spotřeba

Možná jste ani nevěděli, ale aplikace Spotify disponuje úsporným režimem, který má za cíl snížit čerpání dat touto aplikaci. Samotné streamování audia není sice tak náročné, ale i tak můžete v nastavení aplikace zapnout úsporný režim. Ten omezí streamování na 24 kbps, což by měla být dostatečná kvalita pro normální poslech například podcastů.

Jane Manchun Wong (@wongmjane) se podařilo objevit ve zdrojových kódech aplikace pro Android, že se pracuje na rozšíření této funkce. Nově bude možné aktivovat úsporný režim pro podcasty s videem, kdy při aktivaci funkce se nebude stahovat video do zařízení, pouze samotný audio záznam.

Ej 5p9RVcAAYJWw 1080x508x

Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane)

Jedná se o doplňkovou funkci, kterou půjde aktivovat nezávisle na omezení audia. Zatím není jasné, kdy se novinky dočkáme, případně jestli dojde k ještě nějaké úpravě. Využijí ji zřejmě jen ti, co mají k dispozici malé FUP, případně se bude hodit těm, kteří poslouchají ve větší míře.

Zdroj: twitter.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim