reklama

Huawei začíná slábnout na trhu s mobily

Huawei začíná slábnout na trhu s mobily
2020-10-17T11:30:19+01:00
• 17. 10. 2020

Zdroj: GSMArena

Huawei se ještě před nějakou dobou mohl těšit ze svého postavení na trhu s mobilními telefony. Držel se na prvním místě v počtu prodaných modelů a Samsung se snažil dohnat tohoto čínského giganta. Pak ale do hry vstoupily sankce ze strany USA a čínská společnost začala řešit svou budoucnost, aby se vůbec udržela na prvních příčkách. Nyní se začíná ukazovat slábnutí na trhu s mobily.

TSMC může spolupracovat s Huawei, ale je zde pořádný háček

Několik procent za pár měsíců

Analytická společnost Counterpoint sleduje mimo jiné i dění na trhu s mobilními telefony. Nejnovější zpráva demonstruje přibližný pohled na současný stav na globálním trhu s mobilními telefony. Ještě v dubnu se mohla firma Huawei těšit z prvního místa, přičemž Samsung těsně uzmul druhou pozici s 20 %. Huawei ostatně od začátku tohoto roku nasadil poměrně agresivní strategii ve slevách a nejrůznějších bonusech ke smartphonům.

Seznam.cz nahradí Google na telefonech Huawei

O několik měsíců později se situace dramaticky změnila a Huawei se propadl na druhé místo. Nejde jen o jedno procento. Rozdíl mezi Samsungem a Huawei je 6 %, přičemž Xiaomi si polepšilo o 3 %. Apple si zachoval své postavení. U něj bude ale zajímavé sledovat, jak se odrazí představení nejnovějších mobilů iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Global Smartphone Monthly Market Share Apr 2020 vs Aug 2020 830x443x

Zdroj: counterpointresearch.com

Dle společnosti Counterpoint je tento rozdíl způsoben poklesem prodejů Huawei mobilů v EU a také hlavně v Indii, kde se mimo jiné řeší vliv čínských společností. Právě tohoto stavu v Indii využila konkurence, zejména pak Samsung a Xiaomi.

Huawei láká výrobce na svou stranu, vzniká konkurence pro Android

Lze očekávat, že s koncem roku se rozběhnout jedny z nejagresivnějších kampaní, zejména ze strany Huawei. Firma si nemůže dovolit zaspat a musí se snažit prosadit svůj vlastní ekosystém, kterým se snaží konkurovat Googlu.

Zdroje: counterpointresearch.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim