Huawei Watch Fit – hybrid mezi chytrými hodinkami a náramkem recenze

Huawei Watch Fit – hybrid mezi chytrými hodinkami a náramkem [recenze]
2020-10-19T14:48:05+02:00
• 15. 10. 2020

Zdroj: Dotemánie.cz

2

Huawei nedávno představil se svými vlajkovými hodinkami Watch GT2 Pro také levnější Watch Fit zaměřené prioritně pro sportovce a sledování sportovních aktivit. Výrobce ale také láká na skvělou výdrž, která by se měla pohybovat okolo 10 dnů. Jaké tedy hodinky jsou a podaří se jim obstát v konkurenci? To si povíme v následující recenzi.

Huawei Watch Fit baleni 1204x903x Huawei Watch Fit krabicka 1124x843x

Balení hodinek

Zdroj: Dotemánie.cz

Konstrukce a zpracování

„Ty máš Apple Watch?“ Tuto otázku jsem během testování slyšel docela často. Watch Fit totiž, ať už záměrně, či ne, z dálky připomínají ikonické hodinky od jablečného výrobce. Ačkoliv se může zdát, že rámeček okolo ciferníku je kovový, jedná se pouze o plast. A právě plast tvoří celou konstrukci hodinek. I přes použití plastu je zpracování na velmi dobré úrovni a hodinky působí kvalitním dojmem. Zespoda hodinek pak nalezneme senzory pro měření tělesných aktivit a piny určené k nabíjení prostřednictvím magnetické nabíječky.

Huawei Watch Fit spodek 1124x843x

Zdroj: Dotemánie.cz

Vzhledem k plastovým materiálům jsou pak hodinky velice lehké (pouze 21 gramů bez pásku) a zvyknete si na ně téměř okamžitě. Celkové rozměry hodinek jsou pak 46 × 30 × 10,7 mm. Díky těmto menším rozměrům se tedy spíše hodí více na dámskou ruku, ale pánové zase ocení menší a lehčí tělo zejména při sportování. Díky užšímu a protáhlejšímu displeji mi tedy Watch Fit přišly spíše jako větší náramek, ale může to být tím, že sám jsem zvyklý na masivnější hodinky. Voděodolnost až do 5ATM je pak samozřejmostí.

Huawei Watch Fit na ruce 1204x903x

Zdroj: Dotemánie.cz

Řemínek je pak samozřejmě z plastu jako zbytek hodinek. Bohužel se nejedná o žádný standardní velikost (např. 22 mm), i přesto si můžete vybrat mezi více barvami a přizpůsobit si hodinky přesně podle sebe.

Huawei Watch Fit pasek 1124x843x

Zdroj: Dotemánie.cz

Na pravé straně hodinek se nachází jediné ovládací tlačítko, které je téměř zapuštěné, ale bez problému ho nahmatáte i ve tmě.

Huawei Watch Fit tlacitko 1124x843x

Zdroj: Dotemánie.cz

Displej

Huawei Watch Fit dostaly na čelní stranu krásný AMOLED displej s úhlopříčkou 1,64 palců. Ačkoliv se tato úhlopříčka může zdát jako příliš velká, omyl je pravdou. Vzhledem k podlouhlému a hranatému tvaru je tato velikost adekvátní a dokonce působí opticky menší, než kulaté displeje s menší úhlopříčkou.

Huawei Watch Fit displej 1229x902x

Zdroj: Dotemánie.cz

Jas displeje je více než dostatečný v jakékoliv situaci. Displej je krásně čitelný i na ostrém slunci, naopak nejnižší jas je příjemný i ve tmě. Na výběr pak máte z asi 200 ciferníků, takže si vybere opravdu každý. Můžete si samozřejmě také aktivovat režim always-on, pak ale výdrž baterie rapidně klesá.

Baterie a výdrž

I přes to, že výrobce uvádí výdrž až 10 dní, mně se na tuto hodnotu dostat nepodařilo. Při běžném používání, kdy jsem měl aktivní měření tepu a SpO2, sledování spánku, vypnutý always-on a často sledoval notifikace, se výdrž pohybovala okolo 6-7 dnů. Jakmile jsem ale zapnul always-on režim, který byl aktivní pouze přes den (v noci byl vypnutý), výdrž rapidně klesla a hodinky vydržely nabité asi 3 dny. Pokud jste tedy zvyklí na jiné modely od Huawei, výdrž vás asi lehce zklame, ale vzhledem k menší kapacitě baterie, která činí 180 mAh a poměrně velkému displeji, jsou tyto hodnoty uspokojivé.

Huawei Watch Fit nabijeni 1124x843x

Zdroj: Dotemánie.cz

Co naopak chválím, je rychlost nabíjení, kdy hodinky z 10 na 100 %  dobijete asi za 40 minut, takže když se například ráno vzbudíte a baterka bude hlásit posledních pár procent, během snídaně doplníte energii na několik dní. Výrobce pak uvádí, že pouhých 5 minut na nabíječce doplní energii na jeden plnohodnotný den používání.

Operační systém a prostředí

Pokud jste vlastníkem některých hodinek od Huawei, nebo čtete naše recenze, LiteOS pro vás určitě není žádná neznámá. Výrobce totiž tento operační systém nasadil i do tohoto modelu. Protože se jedná o systém vlastní výroby, je tak možná skvělá optimalizace a výdrž vzhledem ke kapacitě baterie. Ovládání je pak identické, jako například u Watch GT2 Pro, či Watch GT2.

Huawei Watch Fit prostredi 677x903x Huawei Watch Fit spanek 1124x843x

Zdroj: Dotemánie.cz

Systém je stále uzavřený a není možné do něj instalovat žádné aplikace, takže se budete muset spolehnout pouze na předinstalované funkce. Bohužel nemůžete odpovídat na notifikace, ani na ně nijak reagovat. Vlastní úložiště pak hodinky nemají, takže žádnou hudbu si do nich nevložíte. Pro přehrávání hudby se tedy budete muset spolehnout na váš telefon, kdy přes hodinky můžete přehrávač ovládat. Naopak potěší integrace GPS modulu, takže pokud nepotřebujete během sportování poslouchat hudbu, hodinky samy zaznamenají vaši trasu.

Huawei Watch Fit cifernik analog 632x843x Huawei Watch Fit cifernik digital 632x843x

Zdroj: Dotemánie.cz

Pro zobrazení podrobnějších informací poslouží lety prověřená mobilní aplikace Huawei Health.

Huawei Watch Fit aplikace 406x903x Huawei Watch Fit aplikace2 379x843x Huawei Watch Fit aplikace3 379x843xHuawei Watch Fit ciferniky 406x903x

Zdroj: Dotemánie.cz

Sportovní a zdravotní funkce

Jak můžeme přečíst už z názvu, Huawei Watch Fit, hodinky jsou zaměřeny primárně na sledování vaší zdravotní kondice a sportovních aktivit. Až na chybějící kompas a výškoměr mají tedy hodinky stejné funkce, jako vlajkový model Watch GT2 Pro.

Watch Fit vám tedy změří tepovou frekvenci, okysličení krve, hladinu stresu a VO2Max. Na výběr pak máte z asi stovky sportovních režimů, stejně jako u výše zmíněných Watch GT2 Pro. Samotné hodinky pak vám pak umí ukázat animace, které vám ukážou, jak cvičit. Pro dámy je pak funkce sledování menstruačního cyklu.

Huawei Watch Fit aplikace spanek 284x843x Huawei Watch Fit aplikace sport 323x843x Huawei Watch Fit aplikace stres 379x843x Huawei Watch Fit aplikace tep 379x843x

Zdroj: Dotemánie.cz

Závěrečné zhodnocení

Huawei Watch Fit tak důstojně dostály svého jména a každého fanouška sportování určitě zaujmou. Vzhledem k ceně okolo 3 tisíc korun oplývají mnoha sportovními i zdravotními funkcemi a to je hlavní záměr výrobce. I přes plastovou konstrukci je zpracování na vysoké úrovni a hodinky působí bytelným dojmem. Ať už hledáte menší hodinky s mnoha sportovními funkcemi, požadujete několikadenní výdrž a velký jasný displej, nebo se vám prostě jen libí tvar připomínající Apple Watch, určitě byste měli zařadit Huawei Watch Fit do hledáčku.

Huawei Watch Fit venku 1204x903x

Zdroj: Dotemánie.cz

Klady

  • krásný AMOLED displej
  • mnoho sportovních režimů
  • slušná výdrž
  • nízká váha

Zápory

  • nemožnost instalace aplikací
  • absence úložiště pro hudbu
  • proprietální řemínek

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Lukáš Koutecký

19. 10. 2020, 9:39

Pěkná recenze, jenom si prosím opravte chybku, velikost řemínku není 22 m :)

Přemysl Vaculík

VIP 19. 10. 2020, 14:50

Díky, opraveno.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat