reklama

Apple možná plánuje nahrazení Googlu pro vyhledávání

Apple možná plánuje nahrazení Googlu pro vyhledávání
2020-10-28T16:30:53+02:00
• 28. 10. 2020

Zdroj: Apple

Google si již dlouhou dobu drží své postavení v rámci vyhledávání na internetu. Sice zde jsou konkurenční řešení, ale jejich zastoupení není tak velké, případně nikdy nedošlo k většímu rozšíření. Google si ale své postavení také kupuje, čehož je důkazem Apple, který nabízí vyhledávání právě přes Google. To by se ale mohlo změnit.

Apple a vlastní vyhledávání

Apple se jen tak nerozhodl pro Google, protože je nejlepší. Ve hře jsou nemalé finanční prostředky. Google platí Applu řádově miliardy dolarů za to, že jeho systém bude na zařízeních iPhone a iPad, případně dalších. Na oplatků může zobrazovat svou reklamu, takže se investice vrátí několikrát. Právě takové praktiky se dostaly do hledáčku a začíná vyšetřování Googlu za porušení antimonopolních zákonů v USA.

Zřejmě se jednalo o impuls, aby Apple urychlil své vlastní plány na vyhledávací systém. Na něm pracuje společnost již několik let a zřejmě i proto v roce 2018 najala firma Johna Giannandrea, který pracoval v Googlu v rámci vyhledávače. Například Financial Times poukazuje na novinku v rámci iOS 14, kdy systém u vyhledávání z domovské obrazovky zobrazuje přímo výsledky Applu.

app 1418x793x

Zdroj: Apple

Dokonce je aktivnější Applebot, tedy systém na získávání a prohledávání internetu. Díky němu si Apple buduje databázi výsledků. Všechny tyto náznaky poukazují na to, že by Apple mohl představit kompletní náhradu za Google vyhledávač.

Apple urychluje podle všeho vývoj, jelikož je ve hře vyšetřování Googlu a jeho praktik, což by se mohlo dotknout i Applu. Otázkou je, jestli je společnost schopna vybudovat takový systém, který by byl stejně robustní a dokázal by se vyrovnat Google vyhledávači. Projekt spolkne nemalé finanční prostředky, což by neměl být velký problém. Na druhou stranu se bude jednat o další službu, do které bude muset Apple kontinuálně investovat.

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat