iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem od začátku roku

iPhone 11 se stal nejprodávanějším telefonem od začátku roku
2020-09-05T18:00:31+02:00
• 5. 9. 2020

Zdroj: Omdia.com

Analytická společnost Omdia zveřejnila nejnovější analýzu trhu s chytrými telefony. Protentokrát byla zaměřena na nejprodávanější modely za první polovinu letošního roku. První desítka jednoznačně patří jen trojici výrobců, přičemž první příčka je více než trojnásobně vzdálena od druhé pozice. Navíc v meziročním srovnání lze zpozorovat také jedno zařízení, které si dokázalo své místo udržet v první desítce.

iPhone, kam se podíváš

Model iPhone 11 na prvním místě si pořídilo 37,7 milionů zákazníků, za kterým stojí Galaxy A51 od konkurenčního Samsungu s pouhými 11,4 miliony kusů. U Applu můžeme brát za úspěch i udržení iPhonu XR v žebříčku. Zatímco v první polovině roku 2019 zaujímal první příčku s 26,9 miliony kusů, tak v tomto roce je stále ještě v oblibě, což dokazuje alespoň 8 milionů prodaných kusů. To momentálně odpovídá 6. pozici.

Velmi dobrého výsledku rovněž dosáhlo čínské Xiaomi se 4 telefony v žebříčku. Na třetím místě nelze přehlédnout Redmi Note 8 s rovnými 11 miliony kusů a čtvrté Redmi Note 8 Pro s 10,2 miliony kusů. Oproti výsledkům z roku 2019 chybí jakýkoliv mobilní zástupce z dílny společnosti Oppo, kterou vloni reprezentoval model A5.

omdia h1 2020 940x441x

Zdroj: Phonearena.com

Zdroj: phonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat