reklama

Google Duo získává zpět dvě funkce

Google Duo získává zpět dvě funkce
2020-09-30T09:30:23+02:00
• 30. 9. 2020

Grafika: Dotekomanie.cz

Po nějakou dobu měl Google ve své podstat dvě identické služby – Google Duo a Google Meet. Obě nabízí možnost video hovoru, respektive videokonference. Brzy se ale Google Meet omezí pro neplatící uživatele a pro všechny běžné uživatele tak zůstane zcela zdarma Google Duo. Aplikace pro Android nyní postupně získává dvě funkce, ale nejde o kompletní novinky.

Nejen sdílení obrazovky

Drobnou aktualizací se dá nazvat přidání funkce, která byla ještě před aktualizací vzhledu zcela dostupná. Jednalo se o možnost vypnutí kamery. Tlačítko jednoduše zmizelo z aplikace a nebyla zde možnost, jak vypnout záznam. Někteří uživatelé nově mají k dispozici tuto funkci. Google ji zřejmě aktivuje ze stran serverů.

google duo screen share sender 1 scaled 1182x2560x google duo screen share sender 2 scaled 1182x2560x Google Duo Manuel 1080x2400x

Zdroj: AndroidPolice.com

Druhou funkcí je možnost sdílení obrazovky zařízení. Funkce byla uvedena již před dvěma lety, ale záhy zmizela a Google na ni nadále pracoval. Nyní se objevuje u některých uživatelů. Ani zde není nutná aktualizace aplikace, společnost ji aktivuje vzdáleně ze stran serverů.

Budete si tedy muset počkat, než budete mít minimálně jednu z těchto funkcí dostupnou. Zajímavější novinkou je samozřejmě sdílení obrazovky, jelikož se jedná o jednoduchou cestu, jak například druhému uživateli pomoci s nastavením mobilního zařízení nebo vyřešení problému.

Zdroje: androidpolice.com, androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat