reklama

iOS 14.2 beta 2 je k dispozici vývojářům

iOS 14.2 beta 2 je k dispozici vývojářům
2020-09-30T08:00:17+02:00
• 30. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Apple vydal v pořadí již druhou beta verzi připravovaných systémů iOS 14.2 a watchOS 7.1. Deváté bety se pak dočkal operační systém macOS 11 Big Sur. Všechny systémy jsou samozřejmě k dispozici registrovaným vývojářům. 

iOS 14.2 přichází ve své druhé betě

Konkrétně třeba iOS 14.2 beta 2 je vývojářům k dispozici prostřednictvím aktualizace v aplikaci Nastavení. Jako obvykle, pokud se aktualizace nezobrazí okamžitě, pokračujte v kontrolování, protože než se objeví může chvíli trvat. Instalační balíček má označení 18B5061e a zabere něco málo přes 1 GB. 

S jistotou můžeme říci, že připravovaný systém iOS 14.2 přinese nové tlačítko Shazam, které lze přidat do Control Center. Chcete-li si přidat nové tlačítko pro aktivaci rozpoznávání hudby Shazam do Control Center, musíte mít nainstalovanou poslední veřejnou beta verzi iOS 14. Poté otevřete aplikaci Nastavení, zvolte Control Center a pak vyhledejte Shazam pod hlavičkou Další ovládací prvky. Poté můžete tlačítko Shazam přidat a uspořádat jej, jak uznáte za vhodné. Jakmile tlačítko přidáte, můžete na něj jednoduše klepnout a tím ihned aktivovat rozpoznávání hudby. Prostřednictvím vyskakovacího okna vám pak aplikace ukáže název skladby a umělce. Stejné okno nabízí služba Apple Music. 

iOS 14.2

Zdroj: MacRumors

Aktualizace přináší také přepracovaný widget Now Playing pro Control Center, který obsahuje seznam naposledy přehrávaných alb, které si možná budete chtít poslechnout. K dispozici je také přepracované rozhraní pro AirPlay. Pokud pak patříte mezi slabozraké uživatele, oceníte připravovanou funkci People Detection. Jednoduše řečeno dokáže iPhone pomocí fotoaparátu informovat, jak daleko jsou ostatní lidé. Nová beta verze iOS 14.2 bude určitě ještě nějakou dobu testována, protože Apple pracuje na nových iPhone, které budou představeny někdy v říjnu.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat