reklama

Gmail si nově můžete nastavit jako výchozí aplikaci v iOS 14

Gmail si nově můžete nastavit jako výchozí aplikaci v iOS 14
2020-09-22T20:30:06+02:00
• 22. 9. 2020

Zdroj: AndroidCentral ()

Apple v iOS a iPadOS 14 umožňuje nastavit aplikace třetích stran jako alternativy k výchozím aplikacím. Jmenovitě jde o prohlížeč a e-mailového klienta. Po vydání operačního systému iOS 14 se v App Storu objevilo hned několik aplikací, které novou funkci podporují. To znamená, že si místo Safari můžete nastavit jako výchozí prohlížeč Edge a další. V případě e-mailového klienta pak třeba Outlook. Nově si ale budete moci nastavit jako e-mailovou aplikaci Gmail.

Gmail podporuje možnost výchozího nastavení

Díky nejnovější aktualizaci Gmailu pro iOS, která je již nyní k dispozici v App Storu, může e-mailový klient od Googlu sloužit jako skvělá náhrada za nativní aplikaci Mail. 

Gmail můžete nastavit jako výchozí e-mailovou aplikaci na svém iPhonu nebo iPadu stažením aktualizace z App Storu, otevřením nativní aplikace Nastavení, posunutím dolů na Gmail v seznamu aplikací a klepnutím na Default Mail App. 

Gmail

Zdroj: MacRumors

Google před několika dny aktualizoval Chrome, který taktéž podporuje možnost nastavení jako výchozí alternativu. Stojí ale za zmínku následující chyba. Problém totiž nastává ve chvíli, kdy iPhone nebo iPad restartujete. V tom momentu se výchozí nastavení aplikací třetích stran anuluje. To znamená, že se prohlížeč a mailový klient opět vrátí do původní sestavy – Safari a Mail. 

iOS 14 – nastavení výchozích aplikací nevydrží po restartování

Téměř jistě jde o nějakou chybu na straně Applu, protože problém ovlivňuje aplikace od různých společností včetně Google, Microsoft a další. Uživatelé si také všimli, že pokud změníte výchozí e-mailovou aplikaci, ale ponecháte výchozí aplikaci prohlížeče Safari, nadále se odkazy v Safari budou otevírat skrze Mail. Apple již nyní pracuje na nové aktualizaci, která by měla některé chyby opravit. Doufejme tedy, že dojde na opravu i tohoto problému.  

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat