reklama

Android 11 pro Android TV představen

Android 11 pro Android TV představen
2020-09-22T18:40:26+01:00
• 23. 9. 2020

Zdroj: Google

4

Google prvně představil Android 11, přičemž se rozběhl pomyslný závod o aktualizace. Zatím ale jakákoliv další firma kromě Googlu nevydala stabilní verzi systému. Krátce na to došlo na uvedení Androidu 11 v Go edici. Google pokračuje v představování a vydává Android 11 pro Android TV, tedy systém pro chytré televize a set-top-boxy.

Android TV v novém

Google u nové verze Android TV spíše představil řadu novinek a vylepšení na systémové úrovni, přičemž mnoho z nich je také určeno pro samotné vývojáře. Dobrou zprávou je, že došlo na vylepšení výkonu, takže by zařízení měla být o něco rychlejší, jen není známo, jak velký pokrok očekávat. V této oblasti je k dispozici i nová správa paměti. Další novinka se týká soukromí. Nová verze Android TV podporuje jednorázové udělení oprávnění.

Spousta vylepšení se odehrála na úrovni snížení zpoždění, i v případě HDMI. K dispozici je nový framework pro tuner. Nezapomnělo se na přidání rozšířené podpory gamepadů. Také došlo na implementaci aktualizací na pozadí. Nová verze si také poradí s LED světly na systémové úrovni u některých televizí a také s fyzickým odpojením mikrofonu pro zvýšení soukromí. Také přibyla podpora pro externí mikrofony.

fc24727b61a67e52 1600x900x

Zdroj: Google

Vývojáři se dočkali také nového testovacího prostředí. Bohužel nová verze je zatím dostupná jen pro jedno zařízení – ADT-3. Další se mají dočkat v horizontu několika měsíců, pravděpodobně ještě tento rok. Které televize a další zařízení dostanou novou verzi, není zatím známo.

Toto by neměla být jediná novinka. Již na konci tohoto měsíce má být představeno nové zařízení a Google by měl přejmenovat Android TV na Google TV.

Zdroje: android-developers.googleblog.com, neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Vojtěch Tomiška

23. 9. 2020, 18:34
Android aplikace

Bylo by skvělý, kdyby pro mne tyto články měly užití, ale jelikož mám android tv od T-Mobilu v neskutečně osekanym stavu, tak mohu jen tiše závidět.

Mě bude bohatě stačit když konečně dorazí desítka….

Tomas Dorda

23. 9. 2020, 9:40
Android aplikace

Nemělo také dojít ke vzhledu android tv?

Přemysl Vaculík

VIP 23. 9. 2020, 12:33
Android aplikace

To bude asi až s uvedením Google TV

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim