reklama

Telegram nabídne bublinové zobrazení konverzací

Telegram nabídne bublinové zobrazení konverzací
2020-08-02T21:36:42+01:00
• 3. 8. 2020

Zdroj: Neowin

Facebook jako první nabídl u své platformy Messenger zobrazení jednotlivých konverzací skrze bubliny. Funkce se jmenuje chat heads a dlouho dubu nikdo nic takového nenabídl. Jedním z důvodů bylo i to, že si společnost vyvinula toto zobrazení sama. Jelikož se jedná o užitečné zobrazení, dočkali jsme se implementace i v Androidu. Již verze 10 obsahuje tuto možnost, ale je ukryta ve vývojářských možnostech. Android 11 má plnou integraci. Zatím došlo na optimalizaci jen několika aplikací, ale brzy se zřejmě přidá i Telegram.

Telegram a bubliny

Platforma Telegram dostává poměrně pravidelně nové funkce a možnosti. Například nedávno došlo i na navýšení limitu pro posílání souborů. Nyní se ukazuje, že se pracuje na bublinovém zobrazení jednotlivých konverzací, ale vše je teprve na začátku a funkce se nezdá být stabilní.

Již nyní lze novinku aktivovat. Stačí jít do nastavení aplikace, několikrát poklepat na číslo verze aplikace a zobrazí se skryté menu. Zde se v dolní části nachází možnost aktivace bublin pro chaty. Na zařízeních s Androidem 10 je navíc nutné aktivovat bubliny skrze vývojářské možnosti. Bohužel na Androidu 11 nedojde k zobrazení, jelikož notifikace z aplikace se neidentifikují jako konverzace.

Telegram chat bubbles OPPO Find X2 Pro Android 10 1 545x1200x Telegram chat bubbles OPPO Find X2 Pro Android 10 2 545x1200x

Zdroj: xda-developers.com

Navíc na všech zařízeních novinka nefunguje úplně, ale vzhledem k tomu, že ještě není oficiálně k dispozici, dá se s tím počítat. Otázkou je, kdy bude vše hotovo a kdy novinka zamíří mezi všechny uživatele. Telegram se tak zařadí mezi hrstku aplikací, které podporují toto zobrazení. Zejména na Android 11 se bude jednat o velmi užitečnou funkci.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat